Kopitarjevi kralji vzeli skalp najboljši ekipi zahoda

Hokej 12. Dec 20217:54 > 8:03 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doma z 2:1 premagali Minnesoto Wild. Slovenski zvezdnik domačih Anže Kopitar je v 23 minutah in 27 sekundah na ledu je trikrat sprožil na gol tekmecev, a ostal brez točk.

Goste je v vodstvo v 14. minuti druge tretjine popeljal Marcus Foligno, a je že minuto in 18 sekund pozneje izenačil Phillip Danault. V deseti minuti zadnjega dela igre je končni izid postavil Brendan Lemieux.

Zmaga Kraljev je še toliko bolj prestižna, ker je Minnesota vodilna ekipa zahodne konference Lige NHL. Los Angeles Kings so z 28 točkami na 12. mestu zahoda, a za mesti, ki vodijo v končnico, zdaj zaostajajo le še za tri točke. Naslednja tekma Anžeta Kopitarja in soigralce čaka v noči na sredo, ko gostujejo pri še eni favorizirani ekipi Tampa Bay Lightning.