Kralji kljub dvema točkama Kopitarja izgubili v Nashvillu

Hokej 22. Jan 20236:56 > 6:56 0 komentarjev

Ekipa Nashville Predators je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma premagala Los Angeles Kings s 5:3. Anže Kopitar je kot podajalec sodeloval pri prvih dveh uspešnih akcijah gostov.

Najprej je kapetan kraljev podal Seanu Durziju v 10. minuti uvodne tretjine za 1:2, nato pa za izenačenje na 2:2 Adrianu Kempeju v sedmi minuti drugega dela.

Quinton Byfield je nato goste povedel v vodstvo slabe tri minute pred koncem drugega dela igre. Kopitar je dve točki dosegel v 22 minutah in 21 sekundah na ledu, a so kralji vseeno izgubili tretjo tekmo v nizu. Tokratni tekmeci so odgovorili v tretji tretjini s tremi zaporednimi goli.

Najprej je zadel Ryan Johansen, potem drugič na tekmi Matt Duchene, končni izid pa je tri minute in 50 sekund pred koncem postavil Cole Smith. Domači so pred tem zadeli v prvi minuti tekme, ko sta v razmaku 20 sekund vratarja Jonathana Quicka (22 obramb) premagala Mikael Granlund, ki je imel potem še podajo, ter Duchene.

Roman Josi je imel tri podaje za Predators, ki so zmagali tretjič na zadnjih štirih tekmah.

Vsi imajo rezerve

“Začetek ni bil takšen, kot bi si ga želeli, saj smo prejeli zadetka v prvih dveh napadih. Borili smo se nazaj in prevzeli vodstvo, a tega enostavno nismo mogli obdržati. Na nekaterih področjih se moramo izboljšati in se znova vrniti k naši igri že na naslednji tekmi,” je ocenil Kopitar.

“Če bodo vsi dvignili svojo igro za nekaj stopenj, bomo kot ekipa veliko boljši,” je še dodal kapetan kraljev.