Zmaji nadstreljali morske pse, ki pa so ugriznili še četrtič

Hokej 19. Jan 202221:29 > 21:48 3 komentarji

Hokejisti Olimpije so v vnaprej odigrani 48. tekmi lige ICE gostovali v Innsbrucku. Tirolci so še četrtič v letošnji sezone premagali Ljubljančane, tokrat se je končalo s 5:1 za domače. Hattrick za domače je dosegel Daniel Leavens, razmerje v strelih pa je bilo močno na strani gostov.

Še enkrat več se je izkazalo, da ekipa Innsbrucka v letošnji sezoni Olimpiji enostavno ne ustreza. Po tesnih porazih v prvem in petem krogu lige (obakrat 4:3 za Avstrijce) in domačem porazu na sredini decembra (2:3) so Ljubljančani tudi na četrti tekmi proti Tirolcem ledeno ploskev zapuščali sklonjenih glav.

V Tiwag Areni v olimpijskem Innsbrucku so hokejisti v zelenem domače pošteno nadstreljali (35:21), a učinkovitost ni bila na želenem nivoju. Prvo tretjino so z minimalnih 1:0 dobili avstrijski hokejisti, v 18. minuti je zadel Daniel Leavens.

Isti igralec je na polovici tekme še drugič premagal Paava Hölsäja in poskrbel za izdatnejšo prednost. To je Innsbruck še povišal 47 sekund pred koncem druge tretjine, ko je za 3:0 poskrbel Timothy McGauley. Olimpija je sicer v 40 minutah več streljala (19:15), a je bil vratar domačih Tom McCollum vselej na mestu.

Jeseničani v polfinale brez boja

Še naprej pa se zapleta pri izvedbi državnega prvenstva. Danes bi morala biti na sporedu četrtfinalna tekma med Sij Acroni Jesenicami in Mariborom, a so Štajerci zaradi zdravstvenih razlogov znova zaprosili za preložitev srečanja. Ker obračuna ni bilo mogoče izvesti niti v tretjem terminu, so pri Hokejski zvezi Slovenije tekmo z rezultatom 5:0 registrirali v korist železarjev. Ti se bodo v polfinalu (prva tekma bo predvidoma v torek, 25. januarja) pomerili z boljšim iz dvoboja Olimpija – Hidria Jesenice, ki bo po številnih prestavitvah na sporedu v nedelo, 23. januarja. Zmagovalec tega para se bo torej meril z aktualnimi državnimi prvaki, drugi polfinalni par pa sestavljata Slavija Jr. in Triglav. Prva tekma med hokejisti iz Zaloga in Kranja je prav tako predvidena za torek, 25. januar.

To se je spremenilo v 52. minuti, ko je za znižanje po podaji Guillaumeja Leclerca poskrbel Nik Simšič. Za 23-letnega Ljubljančana je bil to 13. gol v letošnji sezoni lige ICE. A odgovor domačih je bil hiter, manj kot dve minuti kasneje je za plus tri poskrbel Lukas Bär. Piko na i odlični predstavi pa je še s tretjim golom večera v 56. minuti postavil Leavens. Končno razmerje v strelih je bilo kar 35:21 (samo v zadnji tretjini 16:7 za Olimpijo), a se Ljubljančani v Slovenijo vseeno vračajo praznih rok.

Častni zadetek za Ljubljančane je dosegel Nik Simšič. Foto: ICEHL

Olimpija je tako po sobotni zmagi proti Dornbirnu znova zapustila zmagovalne tirnice, priložnost, da se nanje vrne, pa bo imela že v petek, ko bo v Tivoliju gostoval Dunaj. To bo tudi neposredni obračun za peto mesto na lestvici, ki ga s koeficientom 1,61 točke na tekmo trenutno zasedajo zmaji, hokejisti iz avstrijske prestolnice pa so tik za njimi (1,60). Zelo blizu je tudi Beljak (1,59).

“Nismo igrali dovolj dobro kot ekipa. To je bil za nas velik test, a enostavno so bili tekmeci boljši od nas. V petek nas čaka tekma z Dunajem, ki je letos zelo dober. Na nas igralcih je, da se držimo trenerjevega načrta pred tekmo, če bomo želeli zmagati,” je misli ob porazu strnil branilec Olimpije Sebastien Piche.

Liga ICE, 48. krog

Vnaprej odigrana tekma, sreda, 19. januar:

Innsbruck – Olimpija 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Strelci: 1:0 Leavens (Feldner, 18.), 2:0 Leavens (Dostie, Hunterbrinker 30.), 3:0 McGauley (Betker, Boruta, 40.), 3:1 Simšič (Leclerc, Piche, 52.), 4:1 Bär (Hunterbrinker, Ulmer, 54.), 5:1 Leavens (McGauley, Bourque, 56.)

Lestvica

Obetavni Slovenec rezervni vratar pri KAC-u

Izvrstne novice pa prihajajo iz Celovca. Komaj 20-letni vratar Val Usnik, v tej sezoni sicer član podružnične ekipe KAC-a, je pri aktualnih prvakih lige ICE je od torka dalje registriran tudi za nastope v najmočnejšem tekmovanju v regiji. Vodstvo prve ekipe rdeče-belih je prepričal z odličnimi predstavami v alpski ligi (na 17 tekmah je povprečno ubranil več kot 92 odstotkov treningov) ter branjenjem na treningu med člani. Na klopi za rezervne igralce je Ljubljančan, ki je novembra proti Belorusiji dočakal tudi debi v slovenski izbrani vrsti, sedel že včeraj na tekmi proti Dunaju, ki so jo Celovčani dobili z 2:0. V boju za mesto prvega vratarja pa ga čaka težka naloga, saj mesto prvega vratarja zaseda odlični Danec Sebastian Dahm, ki je prav včeraj še petič v sezoni ohranil nedotaknjeno mrežo.

Val Usnik je novembra proti Belorusiji debitiral v dresu slovenske članske reprezentance.

Usnik je sicer drugi obetavni slovenski hokejist, ki je v zadnjem tednu iz podružnične ekipe KAC-a napredoval v ligo ICE. Minuli četrtek je namreč napadalec Rok Kapel iz Celovca prestopil k Olimpiji in na prvih dveh tekmah za Ljubljančane prispeval dva gola in dve podaji. Več o tem si lahko preberete tukaj.