Olimpija z Dunaja z odmevno zmago

Hokej 3. Okt 202119:52 > 21:19 0 komentarjev
Olimpija je na Dunaju slavila s hokejskih 1:0. Foto: Leo Vymlatil / ICEHL

V 6. krogu lige ICE so hokejisti Olimpije gostovali na Dunaju in zmagali z nogometnim izidom 1:0. Mož odločitve je bil Aleksandar Magovac z golom v 21. minuti. Zeleni so tako dosegli še četrto zmago v sezoni in so spet na drugem mestu lestvice.

Olimpija je tekmo na Dunaju odprla bolje, v prvi tretjini več streljala (8:4), a vratarja domačih Stefana Steena ni uspela premagati. Za razliko od petkove tekme proti Innsbrucku so bili Ljubljančani bolj disciplinirani, v prvih 20 minutah si niso privoščili nobene kazni. So pa na drugi strani Capitals sekundo pred prvim odmorom storili dva prekrška in zmaji so drugi del odprli z dvema igralcema več.

To prednost je ljubljansko moštvo izkoristilo zelo hitro, po 35 sekundah je za vodstvo Olimpije z modre linije zadel Aleksandar Magovac. Tudi v tem delu tekme je četa Mitje Šivica več poizkušala, 0:1 pa je bil tudi izid po 40 minutah.

Tako je ostalo tudi v tretji tretjini in zeleno-beli se z Dunaja vračajo s četrto zmago v sezoni in spet skočili na drugo mesto lestvice. “Za nami je težko gostovanje. Pogrešali smo tri od štirih najboljših branilcev, po prvi tretjini pa izgubili še Wada Murphyja, ki je zelo pomemben del našega napada. Fantje so se držali načrta, majhne stvari smo delali dobro in zmago smo si zaslužili. Te zmage so pomembne za nas, saj so dokaz, da lahko igramo in tudi tekmujemo z vsemi v tej ligi,” je bil po dunajskem preizkusu zadovoljen trener Olimpije Mitja Šivic.

Naslednja tekma zmaje čaka v petek, ko bo v Tivoliju gostoval stari znanec iz lige AHL Pustertal, ki se je ligi ICE prav tako kot Olimpija pridružil pred začetkom letošnje sezone. V nedeljo pod Rožnik prihaja še Salzburg.