V Tivoliju padlo pol ducata golov

Hokej 22. Okt 202122:00 > 22:06 1 komentar
Olimpija je suvereno opravila z Beljakom.

Na sporedu je bil že 11. krog hokejske lige ICE. Vodilna Olimpija je v domačem Tivoliju gostila beljaški VSV in ga več kot suvereno premagala (6:0). Orli s Koroške so na zadnjih petih tekmah zbrali 11 od možnih 15 točk, danes pa proti razpoloženim Ljubljančanom niso imeli niti najmanjših možnosti. Žan Us je še tretjič v sezoni ostal nepremagan.

Za ljubljanskim moštvom je znova izvrsten večer. V enajstem krogu lige ICE je Olimpija prišla še do osme zmage, že šeste na domačem ledu. Tokrat je na krilih učinkovite igre domačih Ljubljano sklonjenih glav zapuščal Beljak. Zmaji so na 11 tekmah dosegli že neverjetnih 45 golov in so daleč najučinkovitejša ekipa celotne lige. Junak petkovega večera je postal Tadej Čimžar z golom in dvema podajama, več kot eno točko sta zbrala tudi Guillaume Leclerc (dve podaji) in Kristjan Čepon (gol in podaja).

Že uvodna minuta nakazala nadaljevanje

Olimpija je vlogo favorita kronala že po 39 sekundah, ko je po zmedo pred vrati Beljaka izkoristil kapetan Žiga Pance. Izza vrat mu je natančno podal Guillaume Leclerc. Ljubljančani so bili v prvem delu prve tretjine občutno boljši tekmec, nato pa je Beljak vzpostavil ravnotežje in nekajkrat nevarno ogrozil vrata Žana Usa. A domači so bili vseeno tisti, ki so imeli več od igre in tudi zadeli, ko je z desne strani iznad krogov udaril rekonvalescent po poškodbi in današnji slavljenec Wade Murphy. Tik pred prvim odmorom ga je želel v pretep zvabiti gostujoči napadalec Kevin Moderer, a Kanadčan ni reagiral in Olimpija je imela v začetku druge tretjine kar minuto in 57 sekund prednost igralca več na ledu.

Pomočnik trenerja Roba Dauma pri Beljaku Marcel Rodman danes ni imel razlogov za zadovoljstvo.

Že v 39. minuti udarila petarda

In zmaji so nespametnost gostujočega igralca kaznovali tik pred iztekom kazni. Po strelu Joone Ervinga z modre linije je palico uspešno podstavil Tadej Čimžar in Olimpiji prinesel veliko prednost. A domačih to ni ustavilo, v 28. minuti je po hitri akciji po desni strani skoraj z mrtvega kota zadel junak zmage nad Znojmom Nik Simšič. Po četrtem golu se je gostujoči trener Rob Daum odločil za menjavo vratarja, namesto prerešetanega Andreasa Bernarda je vstopil Alexander Schmidt.

Toda niti to ni pomagalo Korošcem, v 39. minuti je fantastičen zadetek dosegel Kristjan Čepon. Član druge branilske dvojice pri domačih je pobral pajčevino zgornjega desnega kota. Olimpija je v drugem delu res prevladovala, skupno razmerje v strelih po 40 minutah je bilo kar 32:16. Gostje so bili povsem frustrirani, napadalec Scott Kosmachuk je tik pred iztekom drugega dela od jeze ob poti na klop s soigralci močno udaril po ledeni ploskvi.

Žan Us je znova ohranil mrežo nedotaknjeno.

Zadnja tretjina le še formalnost

Prevlada Olimpije se je nadaljevala tudi v tretjem delu. Ob igri štirih proti štirim je za pol ducata golov v mreži Beljaka poskrbel še Žan Jezovšek, ki je učinkovito zaključil protinapad. Kot se je izkazalo pozneje, je bil to tudi končni izid tekme.

Ljubljančane zdaj čakata dve zaporedni gostovanji. V nedeljo bodo igrali v Dornbirnu, v torek pa v Gradcu. Nova domača tekma sledi naslednji petek, ko pod Rožnik prihaja Linz.

Liga ICE, 11. krog

Petek, 22. oktober:

Fehervar – Linz 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

Dornbirn – Znojmo 1:5 (1:4, 0:1, 0:0)

Bratislava – Gradec 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Salzburg – Dunaj 1:0 po kazenskih strelih (0:0, 0:0, 0:0, 0:0)

KAC – Bolzano 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Pustertal – Innsbruck 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Olimpija – Beljak 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Strelci: 1:0 Pance (Leclerc, 1.), 2:0 Murphy (Čimžar, 17.), 3:0 Čimžar (Erving, Kalan, 22.), 4:0 Simšič (K. Čepon, Leclerc), 5:0 K. Čepon (Čimžar, 39.), 6:0 Jezovšek 50.