Stari znanci poglobili krizo Olimpije

Hokej 1. Nov 202220:05 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 16. kroga lige ICEHL v gosteh izgubili z Asiagom s 3:5 (1:3, 1:1, 1:1).

Ljubljanski hokejisti so v regionalnem tekmovanju doživeli četrti poraz v nizu. Tudi tokrat je bil scenarij podoben kot na prejšnjih dvobojih, krajše obdobje slabe igre je zeleno-belim odneslo možnosti za kaj več, čeprav je bil preostanek tekme soliden.

Tokrat je bil za poraz proti staremu znancu iz alpske lige, s katerim so se Ljubljančani po njegovem prihodu v najvišji razred regionalnega hokeja pomerili prvič, kriv slab začetek. Žan Us je namreč prvič po plošček v mrežo moral v drugi minuti, v peti pa je domačim že uspelo izkoristiti “power play”. Za goste sta imela nato priložnost Žiga Mehle in z igralcem manj Jaka Sodja, toda že v naslednjem napadu so domači še enkrat izkoristili številčno prednost. Ko je že kazalo, da bodo na odmor odšli s tremi goli naskoka, pa je Miha Zajc le zadel in ohranil nekaj upov.

Nadaljevanje je bilo boljše. Sicer ne začetek druge tretjine, ko je Asiago povedel že s 4:1, pač pa zadetek Luke Kalana za 2:4 ob koncu tega dela, še posebej pa zadetek Mihe Beričiča v 43. V tem delu so bili gostje boljši in so pritiskali ter iskali izenačenje, toda Asiago je zdržal, ko pa so v taboru gostov morda že razmišljali o menjavi vratarja za šestega igralca, pa je domačim uspelo zadeti še petič, izid iz 57. minute pa je ostal do konca.

Asiago je tako s tretjo zmago pobegnil z dna lestvice, Ljubljančani pa so zdaj zdrsnili na 11.

Serijo porazov bodo skušali prekiniti v petek, ko bodo doma gostili še drugega novinca v ligi, ekipo Vorarlberg Pioneers.

Liga ICE, 16. krog

Torek, 1. november:

Salzburg – Beljak 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Pioneers Vorarlberg – Pustertal 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Dunaj – Gradec 3:2 po podaljšku (0:1, 1:1, 1:0, 1:0)

KAC – Innsbruck 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Linz – Bolzano 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Asiago – Olimpija 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Strelci: 1:0 McShane (Gazzola, 2.), 2:0 Salinitri (Gazzola, Mcshane, 5.), 3:0 Vallati (Magnabosco, Rutkowsky, 15.), 3:1 Zajc (Simšič, 16.), 4:1 Gazzola (Magnabosco, Maguirre, Moncada, 23.), 4:2 Kalan (39.), 4:3 Beričič (Koblar, Erving, 44.), 5:3 Marchetti (57.).