Predzadnji buldogi presenetili vodilno Olimpijo

Hokej 5. Dec 202121:09 > 21:09 0 komentarjev
Dornbirn se je Olimpiji maščeval za poraz konec oktobra.

Vodilna ekipa lige ICE, ljubljanska Olimpija, je še drugič v tem tednu nastopila na domačem ledu. Po visoki torkovi zmagi nad Gradcem (7:2) je tokrat pod Rožnikom gostoval Dornbirn. Gostje s Predarlske so bili večino tekme v podrejenem položaju, a izkoristili tri napake zelenih in v Avstrijo odnesli tri točke (3:1).

Po zmagah proti Salzburgu (3:2 po kazenskih strelih) in Gradcu so zmaji še drugič v sezoni palice prekrižali z Dornbirnom. Potem ko so prvo medsebojno srečanje v z golom Jake Sodje 40 sekund pred koncem obrnili sebi v prid, so tokrat buldogom morali priznati premoč. Olimpija je bila boljši tekmec, prevladovala v vseh statističnih prvinah, a tokrat tudi sreča ni bila na njeni strani. Edini (izenačujoči) gol za Ljubljančane je v 53. minuti dosegel Miha Štebih, a kaj ko so gostje manj kot dve minuti kasneje spet zadeli in tako prekinili niz kar 12 tekem brez zmage.

Olimpija občutno boljša, Dornbirn povedel

Ljubljančani so v tekmo krenili v slogu sezone. Že od samega začetka so pritisnili proti vratom tekmecev, ki jih je branil Felix Beck. Gol domačih je visel v zraku, a plošček ni našel poti v mrežo. Igra je sicer potekala zelo tekoče in z malo prekinitvami. Tudi kazni je bilo v prvi tretjini zelo malo, le po ena na vsaki strani. A prav izključitev pri Olimpiji (dve minuti se je hladil Anže Ropret) je gostom prinesla prednost tik pred prvo sireno. Po kombinaciji Kevina Macierzynskega in Arija Gröndahla na levi strani je Žana Usa premagal Sam Antonitsch.

Še naprej brez strelskega uspeha

Velika premoč zmajev se je nadaljevala tudi v drugi tretjini, a enostavno niso znali premagati 20-letnega Becka, ki je letos sploh prvič dobil priložnost pri Dornbirnu. Olimpija je tempirala visok tempo, veliko napadala, obenem pa občasno pozabila na obrambo. Gostje z severozahoda Avstrije so zelo redko prihajali do priložnosti, a ko so, se je moral Us kar pošteno izkazati. To velja predvsem za 24. minuto, ko je ubranil protinapad Antonitscha, in 40. minuto, ko se je res zablestel s trojno obrambo. Kljub jasnemu razmerju moči (po dveh delih v strelih 24:15 za domače) so buldogi tudi na drugi odmor odšli z minimalno prednostjo.

Štebihov drugi gol sezone premalo

Podobna situacija se je nadaljevala tudi v zadnjem delu, Olimpija je še naprej pritiskala, svojo premoč pa kronala šele v 53. minuti, ko je krasno podajo Žige Panceta z desne strani unovčil branilec Miha Štebih in izenačil. A veselje domačih ni trajalo dolgo, saj je Dornbirn praktično že v naslednjem napadu znova povedel, hiter protinapad je izkoristil Philipp Pöschmann. Dobri dve minuti pred koncem je trener domačih Mitja Šivic vzel pol minute odmora in poizkusil z igro brez vratarja, a se mu poteza ni obrestovala. Kapetan gostov Kevin Macierzynski je namreč zadel prazno mrežo in odločil zmagovalca.

Olimpija kljub porazu ostaja vodilna ekipa lige ICE (s koeficientom točno 2 točki na tekmo), naslednja tekma pa jo čaka v torek, ko bo gostovala v Celovcu. To bo sploh prvi obračun s tamkajšnjim KAC-em v tej sezoni. V domačo dvorano se vrača prihodnji petek, ko v goste prihaja Innsbruck.

Liga ICE, 24. krog

Sobota, 4. december:

Pustertal – Dunaj 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Olimpija – Dornbirn 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Strelci: 0:1 Antonitsch (Macierzynski, Gröndahl, 19.), 1:1 Štebih (Pance, Kalan, 53.), 1:2 Pöschmann (54.), 1:3 Macierzynski (Schwinger, 59.)