Gol Panceta premalo za Olimpijo v Celovcu

Hokej 17. Dec 202121:36 > 22:04 1 komentar

Hokejisti Olimpije so v 28. krogu lige ICE še drugič v desetih dneh gostovali v Celovcu. A če so bili Ljubljančani prejšnji torek s 3:2 boljši od aktualnih prvakov tekmovanja, se je KAC tokrat uspešno maščeval in zmaje premagal s 3:1 (0:1, 1:0, 2:0). Zeleni so zamudili priložnost, da se s tremi točkami vrnejo na vrh lestvice, tako ostajajo na drugem mestu.

Ljubljančani so odlično odprli srečanje, prestali začetni pritisk Celovčanov in v 11. minuti prek kapetana Žige Panceta tudi povedli. V prvi tretjini so bili občutno boljši nasprotnik, domače rdeče-bele so nadstreljali s kar 16:8.

Manj uspešno je bilo nadaljevanje, aktualni prvaki lige ICE so v 36. minuti prek Thomasa Hundertpfunda izenačili. Žan Us je klonil.

Gol Panceta iz 11. minute ni bil dovolj za tri točke v Celovcu. Foto: EC KAC/Kuess / ICEHL

Obetala se je izenačena zadnja tretjina, kar je 1700 gledalcev v sejemski dvorani v središču avstrijske Koroške tudi dobilo. A za razliko od prejšnjega tedna so bili tokrat domači srečnejši. Na sceno je stopil Manuel Ganahl, ki je dosegel dva gola. Najprej je za 2:1 zadel v 49. minuti, nato pa je zmagovalca odločil v začetku 57. minute. Gostje so ob koncu poizkusili brez vratarja, a brez uspeha.

Olimpija je prvič v sezoni doživela tretji zaporedni poraz, s 47 točkami na 26 tekmah (koeficient 1,808) ostaja na drugem mestu lestvice. KAC je z današnjo zmago skočil na šesto mesto lige.

Naslednja tekma čaka Olimpijo že v nedeljo, ko bodo gostovali v sosednjem Beljaku.

Liga ICE, 28. krog

Petek, 17. december:

KAC – Olimpija 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Strelci: 0:1 Pance (Ropret, Čepon K., 11.), 1:1 Hundertpfund (Ganahl, Unterweger, 36.), 2:1 Ganahl (Hundertpfund, Bischofberger, 49.), 3:1 Ganahl (Bischofberger, Vallant, 57.)

Dunaj – Beljak 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Linz – Bolzano 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Dornbirn – Znojmo 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Innsbruck – Gradec 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Pustertal – Fehervar 7:3 (1:1, 1:1, 5:1)