Zaključni juriš volkov preveč za zmaje

Hokej 26. Dec 202120:26 > 21:12 1 komentar

Hokejisti Olimpije so se po tednu dni premora na praznično nedeljo vrnili na ledeno ploskev. Gostovali so v Brunicu pri Pustertalu in pri staremu znancu iz alpske lige izgubili z 2:3. Vse do 58. minute so Ljubljančani vodili z 2:1, nato pa v dobri minuti dvakrat klonili in poraženi zapuščajo Južno Tirolsko. Na lestvici vseeno ostajajo na drugem mestu.

Slabih 2000 navijačev je v prvi tretjini spremljalo izenačen obračun dveh moštev, ki sta še lani nastopali v alpski ligi. Na začetku so imeli rahlo premoč hokejisti Olimpije, ki pa so se v zaostanku znašli v 15. minuti. Po dobljenem sodniškem metu na desni strani je do ploščka prišel Erik Icons, izkoristil slabo postavljeno obrambo gostov in odbitek Paava Hölsäja pospravil v mrežo za vodstvo Pustertala z 1:0. Ljubljančanom se je izvrstna priložnost za izenačenje ponudila tik zatem, ko sta bila pri domačih v razmaku 22 sekund izključena Kenneth Carey in Michael Caruso. Toda plošček je ob številčni premoči od palice do palice potoval prepočasi, da bi zmaji zares ogrozili vrata Joshue Sholla, tako da je po prvi tretjini ostalo pri minimalnem vodstvu domačih.

Zmaji podrejeni, a zrežirali preobrat

Se je pa izid na semaforju spremenil že po 20 sekundah drugega dela, ko je Miha Zajc zadrsal izza vrat, podal na modro črto, kjer je z desne strani izenačil Aleksandar Magovac. A namesto da bi gostje unovčili psihološki moment, je Pustertal močno prevladoval in Olimpijo v drugem delu tudi močno nastreljal. Zdelo se je, da gol domačih visi v zraku, ko je 75 sekund pred koncem zadel Žiga Pance. Ob klopi za rezervne igralce je plošček odlično v sredino z bekhendom poslal Jaka Sodja, kapetan gostov pa se je sam znašel pred Shollom in ga zanesljivo premagal.

Olimpija ni zdržala

Tudi v tretji tretjini so imeli Italijani več od igre, a poti mimo izvrstno razpoloženega Hölsäja niso našli. Je pa zato v 48. minuti še enkrat zadela Olimpija, ko se je vztrajnost izplačala Jaki Šturmu. A po večminutnem ogledu posnetka sta glavna sodnika zadetek razveljavila, saj naj bi ljubljanski napadalec ob tem storil prekršek nad vratarjem Pustertala. Ta je izenačil dobri dve minuti pred koncem, ko je izvrstno podajo izza ljubljanskih vrat v izenačujoči gol pretvoril Emil Kristensen.

Domači so prišli na okus in manj kot minuto zatem povedli. Dvakrat je do strela prišel Zachary Budish, Hölsä je oba odbil, v tretjem poskusu pa je plošček pod prečko poslal Matthias Mantinger in odločil tekmo. Gostujoči trener Mitja Šivic je poskusil z igro brez vratarja, a brez uspeha. Pustertal se je Olimpiji maščeval za poraz v prvem medsebojnem dvoboju sezone, ko so Ljubljančani v Tivoliju slavili s 5:3.

“Na žalost se je končalo, kot se je. Za nami ni najboljša tekma, daleč od tega. A bili smo dovolj dobri, da smo v zadnjo tretjino vstopili s prednostjo. Razveljavili so nam gol, imeli še vsaj eno stoodstotno priložnost … Zadnji dve minuti se ne bi smeli zgoditi. Nismo bili dovolj močni in zgodilo se je, kar se je,” je bil po porazu razočaran trener Olimpije Mitja Šivic.

“Težka tekma, težkih 60 minut, ampak mislim, da smo danes zasluženo zmagali. Bili smo boljši celo tekmo, predvsem v drugi tretjini imeli številne priložnosti. Nismo zadeli, nato pa je imela v zadnji tretjini nekaj minut momenta. Nam je nato vendarle uspelo obrniti tekmo v naš prid,” pa je tekmo skozi svoje oči videl nekdanji napadalec Olimpije, danes pa pomočnik glavnega trenerja Raima Helminena pri Pustertalu Matej Hočevar.

Tičar s kar petimi točkami za KAC

Na ostalih tekmah se je najvišje zmage veselil celovški KAC, ki je s kar 9:1 ugnal sosede iz Beljaka. Za aktualne prvake je kar pet golov dosegel Nicholas Petersen, izkazal pa se je tudi slovenski reprezentant Rok Tičar. Z golom in štirimi podajami se je še utrdil na prvem mestu podajalcev v ligi. Gradec je s 6:0 odpihnil Linz, Znojmo je bil boljši od Fehervarja (6:3). Bolzano je slavil v Dornbirnu (4:2), vodilni Salzburg pa v Innsbrucku (4:1).

Naslednja tekma Olimpijo čaka že v torek, ko bo znova gostovala v Beljaku. V četrtek pa se po nizu gostovanj vrača v domači Tivoli, ko na obisk prihaja celovški KAC.

Liga ICE, 31. krog

KAC – Beljak 9:1 (3:0, 1:1, 5:0)

Linz – Gradec 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)

Znojmo – Fehervar 6:3 (3:1, 1:0, 2:2)

Dornbirn – Bolzano 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)

Innsbruck – Salzburg 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Pustertal – Olimpija 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Strelci: 1:0 Icons (Mantinger, 15.), 1:1 Magovac (Čimžar 21.), 1:2 Pance (Sodja, Ropret, 39.), 2:2 Kristensen (Budish, Ikonen, 58.), 3:2 Mantinger (Budish, Icons, 59.)