Olimpija izvedela ime četrtfinalnega tekmeca

Hokej 4. Mar 202223:09 > 23:17 0 komentarjev

Po novih zmagah KAC-a in Znojma so se dodatne kvalifikacije za končnico lige ICE končale že danes. Po izboru najboljših treh iz rednega dela (Salzburga, Beljaka in Fehervarja) je postalo jasno, kdo je četrtfinalni tekmec Olimpije. Ljubljančani se bodo v seriji na štiri zmage merili z Beljakom, prva tekma pa bo v sredo, 9. marca v Avstriji.

Oba para dodatnih kvalifikacij sta zmagovalca dobila že danes. Po prvih dveh tekmah, ki sta jih po podaljšku KAC in Znojmo doma dobila s 3:2, je bilo danes zelo napeto predvsem v Gradcu, kjer so se domači po zaostanku z 0:2 vrnili in povedli s 4:2. Čehi so izenačili na 4:4, nato pa je bil na vrsti podaljšek do zlatega gola. V prvih 20 minutah zmagovalca ni bilo, nato pa je v 88. minuti odločitev vendarle padla. Za uvrstitev Znojma v končnico je poskrbel Sebastian Gorcik.

Povsem drugačna pa je bila tekma v Bolzanu. V ponovitvi lanskega finala so Južni Tirolci za nadaljevanje sezone nujno potrebovali zmago, a so že po dveh tretjinah zaostajali z 0:2. Celovčani se v nadaljevanju niso ustavili, v zadnji tretjini so kar petkrat premagali domačega vratarja in se po zmagi s 7:0 in skupno 2:0 v seriji uvrstili v končnico.

Takoj po koncu maratonske tekme v Znojmu je nato potekal izbor najboljših treh ekip iz rednega dela. Prvi je izbiral Salzburg, ki si je za tekmeca izbral Znojmo. Drugi je bil na vrsti Beljak, ki si je za nasprotnico izbral ljubljansko Olimpijo. Na štirih tekmah v tej sezoni sta oba nasprotnika zmagala po dvakrat. Tretji Fehervar se bo udaril s Pustertalom, četrtemu Dunaju pa je ostal KAC, branilec naslova.

Četrtfinale se začenja v sredo, 9. marca, takrat bo Olimpija igrala v gosteh. Prva domača tekma bo v petek, 11. marca v Tivoliju. V polfinale se bo uvrstila ekipa, ki bo prva prišla do štirih zmag.

Liga ICE, četrtfinalni pari

Salzburg – Znojmo

Beljak – Olimpija

Fehervar – Pustertal

Dunaj – KAC

Tekme Olimpije in Beljaka v tej sezoni:

11. krog, 22. oktober: Olimpija – Beljak 6:0 (Pance, Murhpy, Čimžar, Simšič, Čepon, Jezovšek)

29. krog, 19. december: Beljak – Olimpija 3:4 (Leclerc 2x, Simšič, Šturm)

32. krog, 28. december: Beljak – Olimpija 4:2 (Šturm, Zajc)

44. krog, 1. februar: Olimpija – Beljak 2:4 (Pance, Ropret)

Liga ICE, 2. tekmi za preboj v končnico

Bolzano – KAC 0:7 (0:1, 0:1, 0:5) /0:2/
0:1 Petersen 14., 0:2 Strong 27., 0:3 Obersteiner 42., 0:4 Haudum 50., 0:5 Haudum 51., 0:6 Koch 59., 0:7 Unterweger 60.

Gradec – Znojmo 4:5 po podaljšku (0:2, 2:0, 2:2, 0:1) /0:2/
0:1 Sedlak 10., 0:2 Culkin 11., 1:2 Ograjenšek 29., 2:2 Blood 35., 3:2 Alagić 42., 4:2 Zalewski 49., 4:3 Zubov 54., 4:4 Prokes 57., 4:5 Gorcik 88.

V poševnicah je zapisan skupni izid v zmagah. Vstopnico si je zagotovila ekipa, ki je v seriji zmagala dvakrat.