Olimpija za tri točke iz pekla do raja

Hokej 19. Jan 202422:11 0 komentarjev
Asiago Olimpija

Hokejisti Olimpije so v 41. krogu lige ICE gostovali v Asiagu in po velikem preobratu prišli do zmage s 5:4. Južni Tirolci so še v 38. minuti vodili s 3:0, nato pa morali priznati premoč edinemu slovenskemu predstavniku v tekmovanju.

Ljubljanska zasedba nadaljuje z dobrimi predstavami v januarju. Potem ko so v nedeljo v Tivoliju na kolena spravili Bolzano (3:0) in so bili v torek v okviru državnega prvenstva občutno boljši še od Celja (9:0), so nocoj prišli še do tretje zmage v šestih dneh in šeste na zadnjih osmih tekmah lige ICE. Toda pot do nje je bila tokrat vse prej kot enostavna.

Italijani, predzadnja ekipa lige, ki je bila proti Olimpiji na vseh treh medsebojnih tekmah v sezoni nemočna (0:5, 1:5, 2:4), so bili po polovici tekme namreč blizu uspeha. V 18. minuti je Lukaša Horaka premagal Michele Marchetti in poskrbel za izid ob prvem odmoru. Ko sta v 24. in 28. minuti zadela še Alexander Ierullo in Charles Rapuzzi, se je tekma za zmaje zdela izgubljena.

Toda Ljubljančani se niso predali in še pred koncem drugem tretjine so se približali le na gol zaostanka. Ville Leskinen je v 39. minuti najprej podstavil palico po strelu Žige Pavlina, 34 sekund pred drugo sireno pa še sam uspešno sprožil z razdalje in napovedal zanimivo nadaljevanje.

In tega smo tudi dobili. V 42. minuti je naprej s sijajno samostojno akcijo od gola do gola izenačil Trevor Gooch in se še utrdil kot najboljši strelec Olimpije v letošnji sezoni. Toda domači se niso predali in zgolj 35 sekund pozneje so bili znova v vodstvu (4:3), ko je napako ob prehodu iz obrambne tretjine izkoristil Emil Oksanen, ki se je sam znašel pred vrati zmajev in zadel.

Zadnjo besedo so vendarle imeli slovenski prvaki. V 50. minuti je z leve strani streljal Žiga Mehle, v zraku pa je plošček zadel Jan Ćošić in v visokem loku premagal domačega vratarja Marca de Filippa. Zaključni juriš in nove pomembne tri točke v boju za končnico je v 53. minuti kronal Miha Zajc, ki je po številnih odbitkih vendarle zatresel domačo mrežo in odločil tekmo. Domači so ob koncu poskusili še z igro brez vratarja, a brez uspeha.

“Moram biti iskren. Domača ekipa je bila veliko boljša, kot bi mi bilo všeč. Bili so bolj osredotočeni in z več energije. Bili smo težavah v prvih 38 minutah. Gola tik pred drugim odmorom sta nam zelo pomagala. Na koncu smo se pobrali in v obrambi zaigrali bolje. Asiago je bil boljši, zaslužil si je vsaj točko. A včasih se tekma tako odvije. Ponosen sem na fante zaradi igre v zadnji tretjini,” je po tekmi dejal trener zeleno-belih Upi Karhula.

Olimpijo naslednja tekma čaka v nedeljo, ko bo gostovala pri zadnjem Gradcu.