Tičar mož odločitve v Celovcu, v petek možnost napredovanja

Hokej 2. Mar 202223:24 > 23:36 0 komentarjev

S sredo so se začeli boji za še zadnji dve vstopnici za končnico lige ICE. V prvem paru sta se pomerila lanskoletna finalista KAC in Bolzano, v drugem pa Orli iz Znojma proti Gradcu. Po prvi tekmi sta lahko bolj zadovoljni obe domači ekipi, ki sta le še zmago oddaljeni do nastopa v končnici. Srečanje v Celovcu je v podaljšku odločil Rok Tičar.

KAC in Bolzano sta v uvodni tekmi serije za preboj v končnico poskrbela za razburljiv hokejski večer. V dvoboju lanskoletnih finalistov so gostje povedli v 7. minuti prek Angela Micelija, ki je pobral plošček za golom Sebastiana Dahma in se preselil pred vrata ter zadel za vodstvo gostov. To tesno vodstvo je nato dolgo časa trajalo, tudi zato, ker je z več obrambami blestel novinec pri Bolzanu Andreas Bernard. Šele ko je KAC v 59. minuti na led poslal šestega igralca, jim je z golom Nicka Petersena uspelo izenačiti. Le 37 sekund pozneje (ob 59:25) pa so domači celo obrnili tekmo, Thomas Hundertpfund je po asistenci Hauduma zadel iz bližine. Zdaj je trener Bolzana poslal šest igralcev in bil tudi nagrajen, strel Gazleyja je 13 sekund pred koncem srečanja pristal v mreži – to je bil tretji gol v eni minuti. V podaljšku je Rok Tičar z bližine odločil tekmo v korist aktualnih prvakov.

Liga ICE, 1. tekmi za preboj v končnico

KAC – Bolzano 3:2 po podaljšku (0:1, 0:0, 2:1, 1:0) 1:0*
0:1 Miceli 7., 1:1 Petersen 59., 2:1 Hundertpfund 60., 2:2 Gazley 60., 3:2 Tičar 75.

Znojmo – Graz 3:2 po podaljšku (1:1, 1:1, 0:0, 1:0) 1:0*

*Napreduje ekipa, ki prva doseže dve zmagi.