62 strelov Calgaryja največ v zadnjih treh desetletjih

Hokej 27. Jan 20227:20 0 komentarjev

Dogajanje v ligi NHL je tokrat potekalo brez Anžeta Kopitarja in kraljev iz Los Angelesa, vseeno pa je bilo še kako zanimivo. Med drugim je Calgary poskrbel za nekaj, kar se ni zgodilo že 30 let.

Calgary je s 6:0 v gosteh ugnal Columbus. Kanadsko moštvo je ob zmagi zabeležilo kar 62 strelov, kar je največ v zadnjih 30 letih v ligi NHL. To je tudi rekord franšize. Calgary ima na zadnjih dveh tekmah tako kar 13 zadetkov in neverjetnih 110 strelov. Danes ponoči so slavili s 6:0, na prejšnji tekmi pa so s 7:1 ugnali St. Louis.

San Jose je bil s 4:1 boljši od Washingtona, lep preobrat jpa e uspel Coloradu, ki je minuto pred koncem rednega dela izenačil za podaljšek proti Bostonu, v četrti minuti dodatka pa se veselil zmage na domačem ledu.

V podaljške je šla tudi tekma med Torontom in Anaheimom, ki so jo po kazenskih strelih dobili Kanadčani.