Anaheim pometel s Calgaryjem

Liga NHL 20. Apr 20179:49 > 10:07
Getty Images

Anaheim je v prvem krogu končnice v Ligi NHL pometel s Calgaryjem in si kot prvi zagotovil nastop v konferenčnem polfinalu. Bolj napeto je na Vzhodu, kjer je prvi nosilec Washington izenačil serijo proti Torontu na 2:2.

Capitalsi so tekmo dobili s 5:4, glavni razlog za zmago pa je bil predvsem silovit začetek. Washington je namreč že po prvi tretjini vodil s 4:1. Mrežo Toronta sta v uvodnih minutah načela T. J. Oshie in Aleks Ovečkin, po znižanju vodstva pa je nato še dvakrat zadel Tom Wilson. Vratar Washingtona Braden Holtby je zaustavil 30 strelov gostiteljev, pod pritiskom pa je bil predvsem v zadnji tretjini, ko je Toronto lovil izenačenje.

Tudi Anaheim je četrto tekmo v seriji začel silovito in hitro povedel. V 6. minuti se je zadetka razveselil Patrick Eaves, le dobro minuto kasneje pa je prednost podvojil Nate Thompson. Calgary je zaostanek prek Seana Monahana prepolovil šele v 37. minuti, to pa je bilo na koncu tudi vse kar so zmogli gostitelji. V vratih račk je znova blestel John Gibson, ki je zbral 36 obramb. Končni rezultat srečanja je nekaj sekund pred koncem postavil Ryan Getzlaf, Anaheim pa tako nadaljuje z izjemnim nizom brez poraza v rednem delu tekme – ta je zdaj dolg že 18 tekem.

Na Zahodu je Minnesota v St. Louisu slavila z 2:0 in se tako izognila izpadu ter zaostanek v seriji znižala na 1:3. Prvi gol je v 17. minuti dosegel Charlie Coyle, končni izid pa je v 37. minuti postavil Martin Hanzal.

Blizu konferenčnega polfinala je Ottawa, ki je tokrat z 1:0 ugnala Boston, v seriji pa povedla s 3:1. Edini gol na tekmi je v 46. minuti dosegel Bobby Ryan.