Pingvini tudi brez Crosbyja do prepričljivega vodstva

Liga NHL 4. Maj 20174:29 > 7:16
Getty Images

Aktulalni prvaki hokejske lige NHL Pittsburgh Penguinsi so na četrti tekmi polfinalne tekme vzhodne konference proti Washingtonu vknjižili še tretjo zmago v seriji, kar pomeni, da jih le še zmaga loči od nastopa v finalu vzhodne konference.

Tekma se je končala z rezultatom 3:2 za hokejiste iz Pittsburgha, ki jih zdaj le korak loči od napredovanja v finale vzhodne konference. Odsotnost najboljšega hokejista Pittsburgha v zadnjem desetletju Sidneyja Crosbyja se ni poznala, temveč še dodatno motivirala ostale hokejiste ekipe, ki so v 24 minuti srečanja že vodili z 2:0., zadela pa sta Patric Hornqvist in Jake Guentzel.

Novinec v ligi NHL Guentzel je tako dosegel že svoj osmi zadetek v končnici, kar ga trenutno uvršča na prvo mesto med strelci.

Ekipa iz prestolnice ZDA se ni predajala in v naslednjem obdobju dominirala na ledeni ploskvi, kar sta z zaporednima zadetkoma v dveh minutah potrdila tudi Jevgenij Kuznetsov in Nate Schmidt.

Justin Schultz je v 32. minuti srečanja prinesel vodstvo Pittsburghu s 3:2, tak rezultat pa so Penguinsi uspeli zadržati do konca obračuna.

Naslednja tekma bo v soboto v Washingtonu.

Na drugi tekmi hokejskega večera v ligi NHL so Anaheim Ducks izenačili serijo z Oilersi iz Edmontona na 2:2. Na četrti tekmi so slavili s 4:3, Anaheim pa je do zmage prišel z zadetkom Jakoba Silfverberga v podaljšku.

Edmonton je že prej iskal priključek z Anaheimom in ga z zadetkom Draka Caggiule le minuto pred koncem rednega dela tekme tudi izboril.