Nashville v podaljšku zlomil Duckse

Liga NHL 13. Maj 20176:32 > 6:34
Sean M. Haffey/Getty Images

Hokejisti Nasvhille Predatorsov so dobili prvo tekmo finala Zahoda in povedli v seriji z 1:0. Na gostovanju v Anaheimu so do zmage s 3:2 prišli po podaljšku.

Predatorji so do zmage prišli v deseti minuti podaljška, ko je zadel James Neal in odločil prvo tekmo v seriji ter Nashvillu prinesel že četrto zaporedno zmago po podaljšku v playoffu.

Prvi gol na tekmi so sicer dosegli gostitelji. V 6. minuti je za Anaheim zadel Šved Jakob Silfverberg, ki je zaključil dobro solo akcijo. Gostje so preko Filipa Forsberga izenačili še v prvi tretjini in napovedali napet obračun.

Nashville je v 3. minuti druge tretjine preko Austina Watsona prišel do popolnega preobrata in nato dolgo dobro branil minimalno vodstvo.

Za izenačenje je šele v 8. minuti zadnjega dela poskrbel Hampus Lindholm, ki je izsilil podaljšek.

Druga tekma finala Zahoda je na sporedu v nedeljo, v finale pa bo šla ekipa, ki bo prva dosegla štiri zmage.

Na Vzhodu se finalna serija začne v noči s sobote na nedeljo, za vstopnico v finale pa se bosta borila Pittsburgh in Ottawa. Prednost domačega terena imajo aktualni prvaki Lige NHL iz Pittsburgha.