Vegas doživel prvi poraz v končnici

Liga NHL 29. Apr 20189:21 > 9:35
Getty Images

Hokejisti nove franšize Vegas Golden Knights, ki so v 1. krogu končnice Lige NHL pometli s Kopitarjevimi Kralji, so izgubili na drugi tekmi polfinala Zahoda proti San Joseju (3:4). To je zanje prvi poraz v končnici.

Odločitev o zmagovalcu je padla šele v drugem podaljšku oziroma v 86. minuti, ko so gostje po vsega šestih sekundah izkoristili številčno premol na ledu. Tomaš Hertl je dobil sodniški met, nato pa je z desne na drugo stran podal Kevin Lablanc, za zmago pa je zadel Logan Couture. Couture je tako kot Brent Burns dvakrat zatresel mrežo Vegasa. Na drugi strani je dva ploščka v gol San Joseja pospravil William Kalrsson, podaljšek pa je šest minut pred koncem rednega dela izsilil Nate Schmidt.

Boston je na prvi tekmi polfinala Vzhoda prišel do zmage v gosteh. Tampa Bay je padel s 6:2, junaki zmage pa so bili člani prvega napada Brad Marchand-David Pastrnak-Patrice Bergeron. Marchand in Pastrnak sta zbrala vsak po štiri točke, Bergeron pa tri. “Na ledu se zabavamo. Skušamo igrati preprosto in plošček spuščati globoko. Dobro igramo, kadar uspešno pritisnemo že v napadalni tretjini, s čimer pridobimo ploščico nazaj. Še naprej moramo igrati tako,” je dejal Bergeron. Pomemben delež k zmagi gosto sta prispevala še vratar Tukka Rask (34 obramb) in Rick Nash, ki je letos prišel iz New Yorka. Izkušeni kanadski napadalec je prispeval dva gola.