Ruska naveza blestela ob zmagi Washingtona

Liga NHL 3. Jun 20184:57 > 5:09
Rob Carr, Getty Images Sport

Hokejisti Washingtona so na tretji tekmi velikega finala Lige NHL doma premagali Zlate viteze iz Vegasa in v seriji povedli z 2:1.

Odločilna je bila druga tretjina, ki so jo gostitelji dobili z 2:0. Gole sta dosegla Aleksander Ovečkin in Jevgenij Kuznecov, ki je bil tudi podajalec pri prvem zadetku.

Zlati vitezi ob odlični obrambi Washingtona nikakor niso našli poti do izenačenja. Častni gol so dosegli na začetku tretje tretjine, ko je ko je domači vratar Braden Holtby za svojimi vrati izgubil plošček, v gol pa ga je potisnil Tomaš Nosek.

Končni rezultat je šest minut pred koncem postavil Devante Smith Pelly in poskrbel za veliko slavje v Washingtonu. Prestolnica je sinoči gostila prvo finalno tekmo v Ligi NHL po 20 letih.

Capitalsi so v seriji povedli z 2:1, četrti obračun pa je na sporedu v noči na torek. Tudi tega bo gostil Washington.