Kralji brez Kopitarja povsem nemočni

Liga NHL 19. Okt 20189:50 > 9:53
Getty Images

Slab začetek sezone Los Angeles Kings se nadaljuje, potem ko so kralji brez pomoči kapetana Anžeta Kopitarja pred svojimi navijači vsioko klonili pri NY Islanders (2:7).

Anže Kopitar je srečanje izpustil zaradi bolezni in tako prvič po 18. januarju 2017 in 126 odigranih tekmah ni bil v kadru kraljev. Za Los Angeles je bil to že tretji zaporedni poraz, skupno pa peti na sedmih tekmah v letošnji sezoni. Pomagal ni niti povratek Jonathana Quicka v vrata, ki je iz 29 strelov prejel šest zadetkov, srečanje pa končal na klopi.

Da se kraljem ne piše nič dobrega, je že v peti imnuti nakazal Casey Cizikas. Kralji so v 15. minuti še uspeli izenačiti prek Tylerja Toffolija, v nadaljevanju pa je vse potekalo v ritmu gostov. V drugi tretjini so zabili dva zadetka, med 44. in 52. minuto pa so še štirkrat zatresli mrežo nemočnega Quicka. Končni izid je v 52. minuti postavil Ladd.