Kopitar prispeval dva gola za zmago Kingsov

Liga NHL 13. Jan 20198:43 > 8:59
Getty Images

Hokejisti Los Angeles Kingsov so ponoči doma premagali Pittsburgh Penguinse s 5:2. 2 zadetka je k zmagi prispeval tudi slovenski hokejist Anže Kopitar.

V gosteh so povedli Penguinsi po golu Jaka Guentzela, še v prvi tretjini so Kingsi izenačili preko Jeffa Carterja.

Druga tretjina je pripadla domačim, ki so zadeli dvakrat. Med strelce sta se vpisala Alex Iafallo in Anže Kopitar, obakrat pa je podajo prispeval Carter.

V zadnji tretjini je Brendan Leipsic povišal vodstvo Kingsov na 4:1, še drugič je za goste zadel Guentzel, ki je tako že pri svojih 23 zadetkih, končni rezultat 5:2 pa je postavil Kopitar s svojih drugim golom na tekmi, po podaji Browna.

Kljub tokrat prepričljivi zmagi Kingsi ostajajo na dnu lestvice Pacifiške divizije in Zahodne konference z 39 točkami (18-25). Pittsburg je drugi na Vzhodu s 56 točkami in izkupičkom 25-14.