Kopitar načel mrežo Minnesote, LA do pete v seriji

Liga NHL 8. Mar 20207:19 > 7:31
Getty Images

V derbiju vzhodne konference NHL lige je Washington v gosteh s 5:2 ugnal Pittsburgh, s čimer so Capitals za petami vodilnemu Bostonu. Nas je sinoči zanimala predvsem tekma Kings Wild, v kateri je LA tudi s pomočjo slovenskega asa, Anžeta Kopitarja ugnal Minnesoto.

Sezona je za kralje že izgubljena, končnice v Staples Centru letos kar se hokeja tiče, pač ne bo, je pa vseeno lepo videti, kako ekipa še zmeraj diha skupaj. Kralji so sinoči Minnesotot s fantastično zadnjo četrtino ugnali kar 7:3.

Prvi gol na tekmi je v 6. minuti dosegel prav hrušiški maestro, ko je plošček po odbitku pospravil v prazno mrežo. Kasneje je slovenski reprezentant še dvakrat sodeloval s podajo za gol.

Napadalec Los Angelesa je imel enega izmed boljših večerov sezone, saj je na 68. tekmi vknjižil že 62. točko, kar je največ izmed hokejistov LA-ja, prav tako vodi v zadetkih in asistencah (21 in 42).

Vse oči ameriške hokejske javnosti so bile uprte v tekmo Pittsburgha in Washingtona. Derbi večera so s 5:2 dobili Capitals. Odločilni gol je pri izidu 4:2 dosegel T. J. Oshie, potem ko sta Jevgenij Malkin in Sidney Crosby prepolovila prednost Washingtona.

Vašington je treči na Istoku sa 89 bodova, devet manje od vodećeg Bostona, koji je izgubio od drugoplasiranog Tampa Beja kod kuće 5:3. Pitsburg je peti sa 84.

Ostali rezultati: Islanders – Hurricane 2:3, Stars – Predators 0:1, Panthers – Canadiens 4:1, Rangers – Devils 4:6, Flyers – Sabres 3:1, Sharks – Senators 1:2, Oilers – Blue Jackets 4:1.