NHL: Tampa Bay zmagala v 5. podaljšku!

Liga NHL 12. Avg 20209:10 > 9:14
Elsa, Getty Images

Hokejisti Tampe Bay Lightning so prvo tekmo četrtfinala vzhodne konference proti Columbusu dobili šele v petem podaljšku. To je bila četrta najdaljša tekma v zgodovini lige NHL!

Redni del srečanja v mehurčku v Torontu se je končal z izidom 2 : 2, v prvih štirih 20-minutnih podaljških pa gola ni bilo.

Do odločitve je prišlo po 10 minutah in 27 sekundah igre v petem podaljšku, ko je plošček v mrežo spravil Brayden Point.

Z 90 minutami in 27 sekundami podaljška je bila to četrta najdaljša tekma v zgodovini lige NHL (najdaljša tekma je bila odigrana leta 1936 med Detroitom in Montrealom, podaljšek je takrat trajal 116:30).

Tampa Bay in Columbus sta v končnici igrala tudi lani. Tampa je bila najboljša ekipa rednega dela, vendar je Columbus pripravil veliko presenečenje in tekmece pometel v prvem kolu z izidom 4 : 0 v zmagah.

Na tekmi je bilo postavljenih kar nekaj rekordov končnice lige NHL:

151 skupnih strelov na gol, 88 strelov Tampe Baya, 85 obramb vratarja Columbusa Joonasa Korpisala, branilec Columbusa Seth Jones pa je na ledu preživel rekordnih 65 minut in 6 sekund.

Prvo tekmo serije med Bostonom in Carolino, ki bi morala biti sinoči na sporedu v isti dvorani, so morali prestaviti na danes.