Sidney Crosby spektakularno, Pingvini že v končnici

Liga NHL 22. Mar 201710:03 > 10:28
Getty Images/Patrick Smith

Pittsburgh Penguins imajo le en cilj: osvojiti in ubraniti naslov prvaka v ligi NHL. Tokrat so s 3:1 premagali Buffalo Sabres, kapetan Sidney Crosby pa je oddal kandidaturo za zadetek leta.

Pittsburgh Penguins so prešli v vodstvo tik pred koncem prve tretjine, ko je zadetek dosegel prav Sidney Crosby. Kapetan Pingvinov je ob številčni premoči plošček izza svojega gola popeljal preko celega igrišča in ušel obrambi Sabresov, nato pa matiral še vratarja Robina Lehnerja. Sabres so sicer na začetku zadnjih 20 minut dosegli zadetek prek Sama Reinharta, a je bilo to premalo. Zmago sta v tretji tretjini zagotovila Nick Bonino in Conor Sheary v 55. oz. 57. minuti.

Penguins so si končnico priigrali že enajstič zapored, vendar utegnejo na naslednjih nekaj tekmah odigrati brez svojega kapetana. Crosby jo je namreč v izdihljajih tekme skupil, saj ga je Evander Kane s palico nenamerno udaril po obrazu, rezultat pa sta dva izbita zoba. Prvaki lige se bodo za vrh vzhoda bojevali z Washington Capitals in Columbus Blue Jackets, vsa tri moštva pa so znotraj dveh točk.

Ottawa Senators so vnovič premagali Boston Bruins. Tokrat je bilo v TD Gardnu 3:2, Senators pa so z zmago prednost pred Bruins v atlantski diviziji povečali na šest točk. Minnesota je premagala San Jose in prekinila niz petih zaporednih porazov.

Capitals so tokrat premagali Calgary Flames s 4:2. Vodilna ekipa zahoda Chicago Blackhawks so v United Centru klonili po podaljšku, bilo je 4:5 v korist Vancouver Canucks. Tekmo je odločil Daniel Sedin.

Nič kaj dobro pa za nastop v končnici ne kaže Los Angeles Kings, ki sedaj za osmim mestom zahoda zaostajajo za velikih osem točk. St. Louis Blues so tokrat s 4:2 premagali Colorado Avalanche. Do konca sezone imajo Kralji še deset tekem, prav tako Blues in Nashville Predators. Anže Kopitar in soigralci v noči na petek gostijo Winnipeg Jets.