Boston ujel rušilni ritem zmag

Hokej 9. Jan 20237:41 0 komentarjev

Hokejsko moštvo Boston Bruins nadaljuje odlične nastope v severnoameriški ligi NHL. Tokrat so kosmatinci s 7:1 ter hat-trickom Davida Pastrnaka v gosteh ugnali Anaheim Ducks in še naprej zasedajo vrh lestvice tako v vzhodni konferenci kot celotni ligi.

Češki zvezdnik David Pastrnak je s tremi zadetki in podajo tlakoval pot do 32. zmage v sezoni za Boston. To je bil njegov 13. hat-trick v karieri, na lestvici strelcev pa je z 32 goli zdaj na drugem mestu, po točkah pa na tretjem (58 točk). Za Boston so zadeli še David Krejči, Brad Marchand, Hampus Lindholm in Charlie Coyle. Za domače je edini zadetek dosegel Trevor Zegras, ko je ob koncu prve tretjine znižal na 1:2.

To je bila četrta zmaga v nizu za Boston ter 14. zaporedna tekma, na kateri je vknjižil vsaj točko. Na vrhu lige ima 68 točk, kar je 11 več od najbližjih zasledovalcev Carolina Hurricanes in Toronto Maple Leafs. Na zahodu vodijo Vegas Golden Knights s 56 točkami. Los Angeles Kings slovenskega asa Anžeta Kopitarja so po današnjih tekmah padli na četrto mesto z 52.

Pittsburgh Penguins so proti proti Arizona Coyotes prekinili niz šestih zaporednih porazov. Slavili so s 4:1 in tako podaljšali niz brez zmage kojotov, ki zdaj znaša pet tekem. Chicago Blackhawks so po podaljšku s 4:3 ugnali Calgary Flames, odločilni zadetek je po minuti dodatne igre dosegel Max Domi.