Gol in prestižna zmaga Kopitarja, kralji so se ponorčevali iz rivalov

Hokej 14. Apr 20237:49 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so redni del sezone severnoameriške lige NHL končali na najboljši možen način. Kralji so na zadnji tekmi pred končnico premagali mestnega tekmeca Anaheim Ducks s 5:3. Odločilno vlogo na tekmi je imel tudi kapetan kraljev Anže Kopitar. Slovenski as je dosegel prvi gol za izenačenje 1:1, bil pa je tudi podajalec za 5:3.

Domači racmani so bolje začeli tekmo v dvorani Honda Center. Troy Terry je zadel za vodstvo Anaheima že v tretji minuti. Kralji so izenačili proti koncu uvodne tretjine, ko je bil v 17. minuti uspešen Kopitar. Gostje so v drugi tretjini v celoti prevzeli pobudo, ko sta v razmaku ene minute zadela Adrian Kempe ob moštveni premoči na ledu in Trevor Moore.

Max Jones je na začetku zadnje tretjine znižal na 2:3. A je bil kasneje Kempe znova v pravem trenutku na pravem mestu, ko je izkoristil igralca več na ledu za vodstvo kraljev s 4:2. Racmani se še niso predali. Trevor Zegras je znižal na 3:4. Pod zadnji gol na tekmi pa se je znova podpisal Kempe, ko je zabil v nebranjeno mrežo. Tretji gol je soigralcu pripravil Kopitar.

Slovenski as redni del znova sklenil kot najboljši strelec kraljev

Kopitar je redni del sezone končal z najboljšim točkovnim izkupičkom med kralji. Zbral je 74 točk, 28 golov in 46 podaj. Odigral je vseh 82 tekem. Kapetan kraljev je redni del sezone še 15. v 17 sezonah v ligi NHL končal kot najboljši strelec kraljev. Po koncu tekme sta tako trener Todd McLellan kot Anderson pohvalila Kopitarja.

“Mislim, da Kopitarja navijači, mediji, včasih tudi trenerji in soigralci jemljejo za nekako samoumevnega in da je to narobe, saj naredi ogromno stvari za ekipo kot celoto. Vidimo ga, da dela prave stvari na ledu, prav tako zunaj ledu, ima vodstvene sposobnosti, s katerimi je v oporo ne le mladim igralcem, ampak tudi veteranom,” je dejal McLellan.

“Verjetno sem zelo pristranski, a mislim, da je Kopitar eden najbolj podcenjenih, če ne celo najbolj podcenjen igralec v ligi NHL, še posebej v obrambi. Tako pameten je,” je Hrušičana pohvalil Anderson.

“Pošlješ mu plošček, da malo zmanjšaš pritisk, in takoj ga dobiš nazaj. Ima tako dober občutek za palico, ploščke obvlada bolje kot kdorkoli, kar sem jih videl, ampak na splošno s svojim razmišljanjem vsak dan pomaga ekipi, ko stvari niso lahke,” je o Kopitarju v presežnikih še dejal njegov moštveni kolega.

Kralji so sezono sklenili na tretjem mestu v razvrstitvi pacifiške skupine ter so si kot peto najboljše moštvo zahodne konference že zdavnaj zagotovili končnico. Anaheim po drugi strani pa je sezono končal povsem na repu ligaške konference, postavili so tudi neslavni rekord kluba s 13. zaporednim porazom. Na račun krize velikih rivalov, so se pošteno pošalili tudi kralji.