Gol Kopitarja ob petardi kraljev

Drugi športi 11. Mar 20218:45 0 komentarjev
Anže Kopitar
Fred Greenslade/The Canadian Press via AP

Los Angeles Kings so se lokalnim tekmecem iz Anaheima na najlepši možni način maščevali za nedavni poraz po podaljšku. Kralji so tudi z zadetkom Anžeta Kopitarja slavili s 5:1.

#related-news_0

Obračun se je za Los Angeles začel sanjsko, saj je Adrian Kempe že v četrti minuti zadel za vodstvo z 1:0. V 26. minuti je vodstvo kraljev s svojim sedmim zadetkom v sezoni podvojil Anže Kopitar. Samo 19 sekund kasneje je sledil odgovor Anaheima, ko je zadel Sam Steel, a kot se je izkazalo kasneje, je bil to edini zadetek domačih.

Ob koncu druge tretjine je še drugič zadel Kempe, visoko zmago kraljev pa sta v zadnjem delu potrdila Andreas Athanasiou in Alex Iafallo.

V vratih kraljev je bil tokrat Troy Grosenick, ki je priložnost dobil v zadnjem trenutku, potem ko je moral Cal Petersen tri ure pred tekmo v karanteno zaradi koronavirusa, Jonathan Quick pa je poškodovan. Grosenick je svoje delo opravil odlično, zaustavil je 33 od 34 strelov Anaheima.

Obračune Lige NHL spremljajte v živo na programih Sportkluba.