Kanadčana v zadnji tretjini strla Kopitarjeve Kralje (VIDEO)

Hokej 27. Feb 20246:58 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v tej sezoni zabeležili še 28. poraz. V neposredni bitki za šesto mesto zahodne konference so morali priznati premoč Edmontonu z 2:4. Odločilna je bila zadnja tretjina.

Kralji so na obračunu v Edmontonu dvakrat vodili. Že v sedmi minuti je goste v vodstvo popeljal Trevor Moore. Naftarji so izenačili tik pred koncem prve tretjine.

V novo vodstvo je v drugi tretjine goste po podaji kapetana Anžeta Kopitarja popeljal Alex Laferriere, prednost pa so spet zapravili pred odhodom na odmor, ko je na 2:2 poravnal Leon Draisaitl.

V sklepni del sta se moštvi podali poravnani, a v njem so več pokazali domači. Že v drugi minuti tretje tretjine je za prvo vodstvo Edmontona na tekmi zadel Evan Bouchard, zmago na Kralju pa je dobre tri minute pred koncem tekme potrdil Ryan Nugent-Hopkins.

Junak Edmontona je bil tudi vratar Stuart Skinner, ki je zbral kar 38 obramb, ma drugi strani David Rittich 27. Kopitar je na ledeni ploskvi preživel 20 minut in poleg podaje še dvakrat udaril proti vratom Skinnerja, a kanadska hobotnica se ni dala.