Kopitar poskrbel za magično sedmico

Hokej 12. Nov 20216:45 1 komentar
Jonathan Quick je ubranil vseh 34 strelov Ottawe. Foto: Guliverimage

Izjemni niz hokejistov Los Angelesa v ligi NHL se nadaljuje. Z zmago brez prejetega gola (2:0) na gostovanju pri Ottawi so Kralji prišli še do sedme zaporedne zmage. V zahodni konferenci so trenutno na osmem mestu, a le tri točke od prvega.

#related-news_0

Kalifornijsko moštvo še naprej ostaja ekipa s trenutno najdaljšim nizom zmag v ligi. Številka zdaj znaša že sedem zmag, kar je razmerje zmag in porazov za Los Angeles dvignilo na 8:6. Na gostovanju pri zadnjeuvrščeni ekipi vzhodne konferenci Ottawi je blestel predvsem vratar Jonathan Quick, ki je zaustavil vseh 34 strelov Senatorjev.

To je za Kralje sploh prva zmaga brez prejetega gola v sezoni, pomemben delež pa je prispeval tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar. Ta je v 36. minuti na desni strani začel akcijo ob igri z igralcem več, si izmenjal podajo s Kalom Clagueom in Adrianom Kempejem, nato pa sam udaril po ploščku in premagal Filipa Gustavssona v golu Ottawe.

34-letni Hrušičan tako nadaljuje z zbiranjem točk v tej sezoni, zaenkrat jih je zbral 16 (8 golov in 8 asistenc). To ga trenutno uvršča na sedmo mesto najučinkovitejših igralcev lige.

Delo Kraljev je tri minute pred koncem dokončal Andreas Athanasiou, ki je podstavil palico po strelu Alexandra Edlerja z modre linije.

Los Angeles naslednja tekma čaka v noči na nedeljo, ko bodo gostovali pri Winnipegu. Nato pa se vračajo v domači Staples Center, kjer jih čaka kar sedem zaporednih tekem.

“Uspelo nam je najti načine, kako zmagati. Mislim, da stvari ne počnemo bistveno drugače kot na začetku sezone. Le napredujemo kot moštvo, kar nam uspeva tudi na poti in gostovanju,” je dejal junak tekme Jonathan Quick.

Visoka zmaga Colorada

Poleg tekme v Ottawi je v noči na petek v ligi NHL potekalo še deset tekem. Omeniti velja predvsem gladko zmago Colorada nad Vancouvrom, pri čemer je Finec Mikko Rantanen dosegel tri točke (gol in dve podaji). New Jersey Devils so brez prejetega gola (4:0) odpravili New York Islanders, vodilna ekipa vzhodne konference Florida pa je še tretjič zapored izgubila. Tokrat je bil po kazenskih strelih s 3:2 boljši Pittsburgh. Odločilni strel je v četrti seriji zadel Jeff Carter.

Liga NHL, tekme v noči na petek, 12. november

Ottawa Senators – Los Angeles Kings 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Boston Bruins – Edmonton Oilers 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Montreal Canadiens – Calgary Flames 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

New Jersey Devils – New York Islanders 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Pittsburgh Penguins – Florida Panthers 3:2 po kazenskih strelih (1:1, 1:0, 0:1, 0:0)

Detroit Red Wings – Washington Capitals 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

St. Louis Blues – Nashville Predators 3:4 po podaljšku (2:0, 0:2, 1:1, 0:1)

Winnipeg Jets – San Jose Sharks 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Colorado Avalanche – Vancouver Canucks 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Seattle Kraken – Anaheim Ducks 4:7 (0:1, 2:3, 2:3)

Vegas Golden Knights – Minnesota Wild 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)