Kopitar pred očmi Dončića praznih rok iz Dallasa (VIDEO)

Hokej 17. Mar 20247:14 0 komentarjev
Anže Kopitar

Slovenski hokejski as Anže Kopitar je s svojim moštvom Los Angeles Kings v severnoameriški ligi NHL tokrat gostoval pri Dallas Stars in v dvorani American Airlines Arena zabeležil visok poraz z 1:4. Kapetan kraljev Kopitar, ki ga je s tribun spremljal tudi rojak Luka Dončić, je v 17:25 minute na ledu ostal brez točke in strela proti vratom tekmeca.

V teksaški ekipi se je izkazal vratar Scott Wedgewood; rezervni golman je zbral 27 obramb. Wedgewood je dobil priložnost za igro, potem ko je trener na minuli tekmi proti vragom zaradi slabe predstave iz vrat potegnil vratarja All-Star, Jaka Oettingerja. Večer pred tem je dopustil tri zadetke v zadnji tretjini za domač poraz proti Floridi (3:4).

Branilec Thomas Harley je k še drugi zmagi zvezd nad kralji v zadnjih osmih dneh dodal gol in podajo. Skupno pa so zvezde dobile vse tri medsebojne tekme s kralji to sezono s skupnim izidom 13:3.

Vrhunci tekme med Dallasom in LA Kings:

Med strelce za gostitelje, ki so že po uvodni tretjini vodili s 3:0, so se vpisali še Craig Smith, Wyatt Johnston in Jamie Benn. Zvezde so do zmage prišle po domačem porazu proti New Jerseyju večer prej (2:6) in se izkazale na večer, ko so v klubu slovesno odkrili kip Mika Modana, rekorderja po številu golov in točk.

Vratar kraljev David Rittich je zaustavil 25 strelov za kralje večer po zmagi s 5:0 nad Chicagom, edini zadetek za goste pa je dosegel Kevin Fiala.

Zdaj bodo kralji naslednje tri tekme odigrali doma v Kaliforniji; prva jih čaka v torek proti Chicago Blackhawkes.