Kopitar s kralji klonil v Las Vegasu

Drugi športi 30. Mar 202110:19 0 komentarjev
Los Angeles Kings Anže Kopitar
John Locher/POOL PHOTOS-USA TODAY Sports

Hokejisti Los Angeles Kings, kjer vlogo kapetana opravlja slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so v noči na torek v ligi NHL gostovali pri Vegas Golden Knights. Vegas je tekmo dobil s 4:1.

Vratar domače ekipe Robin Lehner je zbral 24 obramb, Jonathan Marchessault pa je za osmo zmago vitezov na zadnjih desetih tekmah dodal dve podaji. Pri Los Angelesu je Jonathan Quick ubranil 20 strelov, edini gol na tekmi za kralje pa je dosegel Matt Roy. Z njegovim golom je Los Angeles tudi dobil prvo tretjino.

V drugem delu so domači hitro poskrbeli za preobrat. Natančni so bili Reilly Smith, Tomaš Nosek in Nicolas Hague, končni izid pa je v 53. minuti postavil Alex Martinez.

Vegas se je z novo zmago približal vodilnima ekipama lige Washingtonu in Tampi, ki imata ob tekmi več tudi točk več. Los Angeles se vse bolj odaljuje od končnice. Trenutno je v svoji skupini na šestem mestu. Naslednji nasprotnik Los Angelesa je znova ekipa iz Las Vegasa.