Kopitar z asistenco za izenačenje na vrhu zahoda

Hokej 12. Jan 20237:11 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih v severnoameriški ligi NHL kot kapetan vodi Slovenec Anže Kopitar, so v kalifornijskem derbiju v domači dvorani slavili zmago. Kralji so s 4:3 premagali San Jose Sharks, Kopitar pa je v 18:45 minute na ledu k zmagi prispeval podajo v uvodni tretjini pri zadetku Adriana Kempeja za 1:0.

Tokrat so se poleg Kempeja, ki je po podajah Kopitarja in Quintona Byfielda domačo ekipo popeljal v vodstvo, med strelce za kralje vpisali še Byfield s svojim prvim golom v sezoni, Gabriel Vilardi in Drew Doughty. Z zmago so kralji prvič v zgodovini dobili vse tekme proti San Joseju v sezoni. Letos so zmagali na vseh treh.

Kralji so ta čas na tretjem mestu zahodne konference za vodilnimi Dallas Stars in Vegas Golden Knights. Vse tri ekipe imajo sicer enako število točk – 56 -, vendar so kralji odigrali več tekem.

Naslednja tekma kralje čaka v nedeljo, ko bodo gostili New Jersey Devils.