Kopitar z lepim zadetkom tlakoval pot do velike zmage

Hokej 17. Dec 20216:44 > 7:12 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so ponoči gostovali na Floridi in zmagali s 4:1. Drugi zadetek za kralje je dosegel slovenski as Anže Kopitar.

Domači panterji so sicer v 15. minuti povedli, a prednost ni trajala dolgo, le dobri dve minuti. Za vodstvo je v drugi tretjini poskrbel Anže Kopitar z izjemnim zadetkom z backhandom.

Kopitar je sedaj pri 8 zadetkih in 17 asistencah v letošnji sezoni v ligi NHL. Na 27 tekmah je zbral torej že 25 točk.

Kralji so nato zabili še dvakrat in slavili pomembno zmago proti eni najboljših ekip vzhodne konference. Na lestvici zahoda so sedaj hokejisti Los Angelesa na desetem mestu, izenačeni so z devetim Winnipegom pri 31 točkah. Za osmim Edmontonom zaostajajo za tri točke. Končnica je torej blizu.