Kopitarjevi Kralji za konec črne serije nadigrali Chicago

Hokej 13. Apr 20227:03 > 7:41 0 komentarjev

V noči na sredo je v ligi NHL potekal hokejski maraton. Na sporedu je bilo kar 14 tekem, na delu so bili tudi Los Angeles Kings, ki so s 5:2 ugnali Chicago Blackhawks in prekinili niz treh zaporednih porazov.

#related-news_0

Kralji so se na gostovanje v Chicago podali s slabo popotnico, saj so praznih rok na zadnjih treh tekmah, proti Chicagu pa so pokazali zobe in zanesljivo slavili s 5:2.

Blestela je Blake Lizotte, ki je zadel dvakrat, Phillip Danault je imel gol in asistenco, slovenski as Anže Kopitar je bil podajalec pri golu za 4:1.

Za Los Angeles sta zadela še Trevor Moore in Jordan Spence, Jonathan Quick je končal tekmo z 18 obrambami. Za Blackhawks sta zadela Taylor Raddysh in Patrick Kane. Collin Delia je zbral 31 obramb za Chicago.

Vrhunci s tekme med LA in Chicagom:

Trener Los Angelesa: Vemo, kaj nas tam čaka

“Odpravili smo veliko napak, ki smo jih delali na prejšnjih tekmah,” je dejal trener kraljev Todd McLellan. “Omejili smo število strelov. To nam daje malo samozavesti in nas bo pripravilo na jutrišnji dan, ko smo v Coloradu. Vemo, kaj nas tam čaka.”

Los Angeles se z Las Vegasom bori za eno od zadnjih mest v zahodni konferenci, ki vodijo v končnico. Zlati vitezi so tokrat po podaljšku izgubili po podaljšku (4:5) v Vancouvru.

Chicago je vpisal osmi zaporedni poraz in nima več niti teoretičnih možnostih, da bi zaigral v letošnji končnici za Stanleyjev pokal.

Pester večer

Niz zmag je nadaljeval St. Louis, slavje v Bostonu (4:2) je bilo za Blues že šesto zaporedno. Še dve tekmi daljši je ta niz za vodilno ekipo vzhodne konference Florido, ki je tokrat po podaljšku odpravila Anaheim. V derbiju večera pa je bila Carolina s 4:2 na gostovanju boljša od New York Rangers.

Minimalnih zmag (1:0) sta se proti San Joseju oziroma Tampi Bay veselila Nashville in Dallas, največji šov pa so za svoje navijače pripravili v Washingtonu. Capitals so bili s kar 9:2 boljši od Philadelphie, pri čemer je kar 10 igralcev doseglo dve točki, kot edini je tri prispeval Justin Schultz.