Kralji le še korak od končnice

Hokej 2. Apr 20237:50 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so z zmago proti Seattle Kraken s 3:1 v severnoameriški ligi NHL storili še en korak k uvrstitvi v končnico. Slovenski as in kapetan kraljev Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce ali podajalce, je pa ekipi pomagal ohraniti tretje mesto v pacifiški diviziji in se oddaljiti od Kraken.

Kralji bi si lahko že ponoči zagotovili nastop v končnici, a bi morali računati na pomoč St. Louis Blues v dvoboju z Nashville Predators. Na potrditev nastopa v končnici bodo morali tako Kopitar in soigralci še nekoliko počakati, saj so plenilci s 6:1 ugnali Blues.

Kings, ki jih do konca rednega dela čaka še šest tekem, so v dvoboju proti Seattlu povedli sredi druge tretjine, ko je v 32. minuti zadel Sean Durzi. Na začetku zadnjega dela igre pa so prednost povišali prek Carla Grundströma (46.).

Seattle je v deveti minuti zadnje tretjine znižal zaostanek po golu Oliverja Bjorkstranda, kaj več pa mu do konca dvoboja ni uspelo. Za nameček je prazno mrežo za končnih 3:1 zadel še Kevin Fiala.

Edmonton in Tampa že v končnici

Končnico so si na drugi strani zagotovili hokejisti Edmonton Oilers. Ti so z najboljšim dvojcem lige Connorjem McDavidom in Leonom Draisaitlom s 6:0 premagali Anaheim Ducks. Draisaitl je dosegel tri gole, McDavid pa gol in podajo.

Slavilo je tudi vodilno moštvo pacifiške divizije in celotne zahodne konference Vegas Golden Knights. S 4:1 so premagali vodilno ekipo centralne divizije Minnesota Wild. Na lestvici pacifiške divizije to pomeni, da ima Vegas 101, Edmonton 99, Kings pa 98 točk.

Na vzhodu pa so si končnico zagotovili Tampa Bay Lightning, ki so s 5:0 ugnali New York Islanders. Brayden Point je dosegel gol in dve podaji.

Novo zmago je doseglo tudi najboljše moštvo lige Boston Bruins. Ti so po zaslugi “hat-tricka” Davida Pastrnaka s 4:3 v gosteh premagali Pittsburgh Penguins. Odlični Čeh je že pri 56 golih v sezoni ter skupno 102 točkah. Potem ko je prvič v karieri presegel mejo 50 golov, je zdaj prvič dosegel tudi 100 točk v rednem delu.

Boston si je že pred tem zagotovil predsedniški pokal za najboljšo ekipo rednega dela lige, zbral je 123 točk in ponoči dosegel že 59. zmago v sezoni.