Kralji na gostovanju na kolena spravili najboljše v ligi

Hokej 16. Dec 20226:55 0 komentarjev

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je s svojimi Los Angeles Kings v severnoameriški ligi NHL osvojil ugleden skalp. Kralji so namreč na gostovanju v razprodani dvorani TD Garden pri najboljši ekipi lige, Boston Bruins, zmagali po kazenskih strelih s 3:2. Odločilni gol za zmago kraljev je v sedmem krogu dosegel Trevor Moore.

Adrian Kempe je za goste zadel dvakrat v zadnji tretjini – pri prvem zadetku je bil podajalec tudi Kopitar – in po zaostanku pomagal kraljem preobrniti tekmo do izenačenja. Piko na i pa je nato v sedmem krogu kazenskih strelov postavil Moore. To je bil šele drugi domači poraz za kosmatince v celotni sezoni.

Anže Kopitar je v statistiko vpisal podajo, skupno je zbral tri strele na gol, njegov kazenski strel pa je vratar Linus Ullmark ubranil.

Zadetki na tekmi Boston – Los Angeles:

Kazenski streli:

“To kaže na naš veliki značaj ekipe. Vrnili smo se po zaostanku dveh zadetkov v zadnji tretjini in nato še zmagali,” je po tekmi dejal vratar kraljev Pheonix Copley, ki je zaustavil 33 strelov v rednem delu in podaljšku ter zadnjih pet kazenskih strelov. “Prav lahko bi tekmo končali s porazom za dva gola. Vsi vedo, da so ti fantje odlični zlasti na domačem ledu,” je dodal vratar: “To, da nismo odnehali in se borili do konca ter našli pot do zmage, je res ogromen uspeh.”

Kralji so pred tem izgubili dvakrat zaporedoma, skupno pa desetkrat na zadnjih 15 tekmah, zdaj pa se po šestih gostovanjih na vzhodu spet vračajo v domačo dvorano.

“Prejšnji poraz v Buffalu nas je res streznil. Niti eden v ekipi ni lahko tega ‘požrl’. Takrat smo imeli dobro priložnost, da se v slačilnici resno pogovorimo in odločimo, kakšen karakter smo kot ekipa,” pa je priznal trener losangeleškega moštva, Todd McLellan.

Naslednja tekma kralje čaka v nedeljo v Los Angelesu, ko v goste prihajajo kalifornijski tekmeci San Jose Sharks.