Kralji na krilih zgodovinskega Kopitarja do gladke zmage

Hokej 15. Okt 20217:26 > 7:56 2 komentarja

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je izjemno začel novo sezono. Ob presenetljivo lahki zmagi njegovega Los Angelesa nad Vegasom je 34-letni Hrušičan dosegel kar tri gole, vpisal pa je še dve podaji. Kralji so bili od enih glavnih favoritov za naslov boljši kar s 6:2.

Besede kapetana slovenske hokejske reprezentance pred začetkom nove sezone niso bile zaman. Na novinarski konferenci je omenjal, da je še vedno sposoben dosegati pomembne točke in da ima željo v tej sezoni prispevati skupno kar trimestno število golov in podaj.

Začel je odlično, tekmecem iz Vegasa je zabil kar tri gole, ob tem pa dodal še dve podaji. Zlati vitezi so sicer povedli v 9. minuti, ko je zadel Shea Theodore. Na odgovor domačih ni bilo treba dolgo čakati, tudi po podaji Kopitarja je v 14. minuti izenačil Dustin Brown. Da so šli domači Kralji na prvi odmor z golom prednosti, pa je 43 sekund pred koncem prve tretjine ob igralcu več na ledu poskrbel prav slovenski as.

Gol Kopitarja za 2:1

Kralji so svoj šov nadaljevali hitro, v 23. minuti je na 3:1 povišal novinec pri Kings Phillip Danault, to pa je bil tudi edini zadetek domačih, pri katerem Kopitar ni sodeloval. Je pa Hrušičan zato znova zadel v 31. minuti, ko je še drugič premagal Robina Lehnerja in še utrdil vodstvo domačih.

Gol Kopitarja za 4:1

Vegas tudi v zadnji tretjini ni našel recepta za razpoložene hokejiste Los Angelesa. Drew Doughty (tudi po asistenci Kopitarja) je ob powerplayu za 5:1 zadel že v 42. minuti, za pol ducata golov v mreži Vegasa pa je s tretjim golom 4 minute pred koncem poskrbel Anže Kopitar.

Gol Kopitarja za 6:1

Vegas je sicer prek Jevgenija Dadonova nato le lepotno popravili poraz, Kopitar pa je z izvrstno predstavo postal šele prvi hokejist v ligi NHL po Tomu Fergusu (Maple Leafs) leta 1986, ki je na uvodni tekmi sezone dosegel pet točk. Postal pa je šele tretji Kralj, ki je za začetek novega tekmovalnega obdobja dal tri gole – pred njim je to uspelo le še Lucu Robitailleju (1988) in Jariju Kurriju (1991).

Za kapetana Los Angelesa je to peti hat-trick v njegovi karieri, z novimi petimi točkami pa je zbir v ligi NHL povišal na 1005 točk v rednem delu sezone.

Naslednja tekma čaka Kralje že v noči na nedeljo (4.30 po slovenskem času), ko bodo v Staples Centru gostili Minnesoto Wild.

Goliada v Detroitu prvakom, Columbus razbil Arizono

V noči na petek je bilo sicer čez lužo skupno odigranih devet tekem. Največ pozornosti je plenila tekma v Detroitu, kjer so aktualni prvaki iz Tampe Bay šele po podaljšku s kar 7:6 premagali domača Rdeča krila. Columbus je na domačih tleh suvereno ugnal Arizono (8:2)