Kralji še naprej v kraljevski formi

Hokej 5. Mar 20239:05 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings nadaljujejo odlične predstave v severnoameriški ligi NHL. Kralji so bili na domačem ledu tokrat boljši od St. Louis Blues s 4:2. Slovenski as in kapetan kraljev Anže Kopitar tokrat ni dosegel nobene točke.

Na dvoboju je v vratih kraljev debitiral Joonas Korpisalo, ki se je takoj izkazal s 24 obrambami. Za Los Angeles je to sicer tretja zaporedna zmaga. Najuspešnejši pri kraljih je bil tokrat Kevin Fiala, ki je poleg doseženega gola zbral še podajo. Strelci za Los Angeles so bili še Adrian Kempe, Gabriel Vilardi in Carl Grundström.

Slednji je zadel za vodstvo kraljev, preden je dve minuti pred iztekom prve tretjine Robert Thomas izid poravnal. V nadaljevanju je prednost obnovil Kempe, a so gosti spet izenačili po golu Kasperija Kapanena. Tri minute pred iztekom dvoboja je Vilardi zadel za novo vodstvo domačih, nato pa je Fiala zabil za končnih 4:2.