Kralji vstali od mrtvih in prišli do tretje zaporedne zmage

Hokej 19. Okt 20228:25 0 komentarjev
Matt Roy

Hokejisti Los Angelesa z Anžetom Kopitarjem so v severnoameriški ligi NHL v petem nastopu dosegli tretjo zmago. Ponoči so se s 4:3 po izvajanju kazenskih strelov veselili na gostovanju v Nashvillu.

Junak kraljev je bil Matt Roy, ki je v zadnjih sedmih minutah zadel kar dvakrat in ekipi iz Kalifornije zagotovil podaljšek in kazenske strele, ki so jih Kopitar in druščina v dvorani Bridgestone Arena spremenili v tesno zmago. Drugo v dveh dneh, potem ko je dan prej padel Detroit.

Gabriel Vilardi pa je zadel že četrtič v sezoni in bil edini, ki je dosegel gol v končnem obračunu napadalcev z vratarjem. Vratar Los Angelesa Cal Petersen, ki je v vratih zamenjal Jonathana Quicka, je zbral 30 obramb.

Na nasprotni strani je Juuse Saros ubranil kar 32 strelov, med njimi tudi edini poskus Kopitarja, ki je na ledu preživel skoraj 21 minut in pol.

Vrhunci tekme med LA Kings in Nashville Predators:

Po prostem večeru bo Los Angeles serijo gostovanj v četrtek nadaljeval v Pittsburghu.