Anže Kopitar ostaja kralj strelcev

Hokej 20. Okt 20217:00 > 8:47 1 komentar

Slovenski hokejski as Anže Kopitar je zadel še na svoji tretji zaporedni tekmi, a njegovi Kralji so še drugič zapored izgubili. Od Los Angeles Kings so bili z 2:1 boljši Predatorji iz Nashvilla.

Kopitar, ki je bil po izjemnem uvodu v sezono izbran za prvo zvezdo oziroma najboljšega igralca prvega tedna v NHL, je bil proti Predatorjem prvi strelec na tekmi, potem ko je zadel po 4:38 minute igre v drugi tretjini. Kralji prednosti niso zadržali, za gostitelje sta se med strelce nato v zadnji tretjini vpisala Matt Duchene in Tanner Jeannot in Kraljem prizadejala drugi zaporedni poraz. Po treh tekmah imajo le eno zmago.

Vrhunci s tekme med LA Kings in Predatorji:

Garanje v zadnji tretjini se jim je obrestovalo

“Vedeli smo, da nas čaka težka tekma, da bo treba pokazati vse, kar smo poleti trenirali. V zadnji tretjini se nam je garanje na ledu končno obrestovalo,” je po tekmi dejal trener Nashvilla John Hynes.

Naslednja tekma kralje čaka v petek, ko bodo gostovali pri Dallasu, kjer domuje tudi slovenski košarkarski zvezdnik lige NBA Luka Dončić.

Poleg zgoraj omenjene tekme je bilo na sporedu še deset tekem. Najvišje zmage so se veselili Morski psi, ki so s 5:0 razbili Montreal, Florida je visoko s 4:1 ugnala prvaka Tampa Bay Lightning, Dallas pa je po kazenskih strelih porazil Pittsburgh.