Kralji znova padli v črno luknjo, Kopitar brez učinka

Hokej 22. Nov 20217:26 > 8:11 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL izgubili še četrtič zapored. Po podaljšku je bila tokrat od Kraljev boljša Arizona (1:2). Anže Kopitar je za domače odigral nekaj manj kot 23 minut, njegova statistika je ostala prazna.

Kralji so po sedmih zaporednih zmagah spet padli v krizo. Izgubili so še četrtič zapored, so pa po dveh ničlah, vendarle prišli do točke, saj so proti Arizoni klonili šele v podaljšku. V četrti minuti podaljšane igre zmago Kojotom prinesel Kyle Capobianco.

Anže Kopitar je pri domačih na ledeni ploskvi preživel skoraj 23 minut, trikrat je sprožil proti vratom češkega čuvaja mreže Karela Vejmelka, ki je na koncu zbral kar 37 obramb, njegova statistika pa je ostala prazna.

Vrhunci s tekme med Kings in Arizono:

Novinec zrušil Ovečkina

Novinci v ligi, hokejisti Seattla, so ponoči presenetili Washington s 5:2 ter ekipi iz prestolnice preprečili, da se povzpne na sam vrh razpredelnice. Seattle je z zmago končal serijo šestih porazov in se prebil na predzadnje mesto na zahodu.

Gostitelji so si novi prvenstveni točki priigrali v drugem delu, ki so ga dobili s 3:0 in pred zadnjimi 20 minutami vodili s 4:1. Aleksander Ovečkin je Washingtonu v 44. minuti vrnil upanje, Kanadčan Yanni Gourde pa je tik pred koncem potrdil zmago ekipe iz mesta, ki nosi ime po indijanskem poglavarju.

Med najbolj zaslužnimi za peto zmago Seattla v zgodovini je tudi nemški vratar Philipp Grubauer, ki je zbral 37 obramb.

Na tretjem mestu na vzhodu se je z Washingtonom izenačil Toronto, ki je s 3:0 slavil pri moštvu Islanders v New Yorku, kar dvakrat pa je za zmago zadel Kanadčan Mitchell Marner.