Kopitar z dvema asistencama pomagal pokopati Pittsburgh

Hokej 31. Jan 20227:00 > 8:44

Hokejisti Los Angelesa še naprej gostujejo na vzhodni ameriški obali. Po slabi predstavi na včerajšnji tekmi proti Philadelphii so tokrat ugnali Pittsburg s 4:3. Anže Kopitar je ob zmagi prispeval dve asistenci.

Anže Kopitar še naprej pridno zbira točke za osebno statistiko, ob tem pa Los Angeles pridno zmaguje. Čeprav jih je včeraj presenetila Philadelphia, so kralji hitro spet našli recept za zmago.

Tokrat je bila ključna druga tretjina, ki so jo dobili s 3:1. Bryan Rust je v zadnjem delu obračuna Pittsburgh pripeljal do izenačenja, Trevor Moore pa je sedem minut pred koncem obračuna poskrbel, da so točke odšle k ekipi iz Kalifornije.

Kopitar je v soboto zadel za podaljšek, tokrat pa je prispeval dve asistenci. Slovenec je sedaj v letošnji sezoni pri 14 zadetkih in 27 asistencah. Kralji pa vztrajajo na visokem sedmem mestu na zahodu, ki še vodi v končnico. Pittsburgh je peti na vzhodu.

Colorado melje naprej

Hokejisti Colorada nadaljujejo serijo zmag. Njihova zadnja žrtev je bil Buffalo, ki je v Denverju klonil z 1:4. Za Colorado je bila to že deseta zaporedna zmaga in kar 18. v domači dvorani. S 15. zmago je tudi postavil rekord lige v številu zmag v januarju in izenačil rekord v številu zmag v katerem koli mesecu.

Tega si zdaj deli z Bostonom in Pittsburghom, prvi je 15-krat zmagal marca 2014, drugi pa leto prej. Za Denverčane, ki imajo v vodstvu zahodne konference že devet točk prednosti pred Nashvillom, je gol in asistenco zabeležil Mikko Rantanen, njegov vratar Darcy Kuemper je zbral 30 obramb. Plaz je trenutno najuspešnejše moštvo lige, tako kot Florida na vzhodu ima 67 točk.