Jake DeBrusk junak zimske klasike v Bostonu (VIDEO)

Hokej 2. Jan 202323:38 0 komentarjev

Hokejisti Boston Bruins so zmagovalci 14. zimske klasike Lige NHL. Na stadionu baseball ekipe Red Sox v Bostonu so po preobratu z 2:1 ugnali Pittsburgh Penguins.

Na hokejskem spektaklu na prostem se je na stadionu Fenway Park zbralo skoraj 40 tisoč gledalcev. Kakšne spektakularne predstave niso videli, so pa videli domačo zmago kosmatincev, ki so le potrdili naziv najboljše ekipe Lige NHL.

Ameriška himna pred začetkom tekme:

Obračun, ki se je začel z ameriško himno, stadion Red Soxov sta preletela tudi dva lovca ameriške vojske, so bolje začeli gostje iz Pittsbrugha. Po mirni prvi tretjini je v drugi pingvine v vodstvo popeljal Finec Kasperi Kapanen, a Boston se ni dal in v zadnji tretjini pripravil velik preobrat. Oba zadetka je dosegel Jake Debrusk.

Zadetek pingvinov:

Kanadski napadalec je v 48. minuti poskrbel za izenačenje, dve minuti pred koncem rednega dela pa tudi za novo zmago kosmatincev, ki so z 62 točkami daleč najuspešnejša ekipa v ligi.

Prvi zadetek DeBruska:

Pingvini, ki jim je sicer dolgo zelo dobro kazalo, so doživeli še peti zaporedni poraz.