Anže Kopitar vse bolj nasmejan

Hokej 3. Feb 20227:31 > 8:34 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings na zadnjih štirih tekmah prišli še do tretje zmage. V noči na četrtek so s 5:3 premagali Detroit Red Wings. Anže Kopitar je v 20 minutah petkrat streljal na vrata rdečih kril in prispeval eno podajo.

Kingsi so prišli že do dvajsete zmage v rednem delu v severnoameriški ligi NHL in so na šestem mestu v zahodni konferenci. Kalifornijska ekipa je v noči na četrtek v Detroitu zmagala s 5:3, slovenski zvezdnik Anže Kopitar pa je za zmago prispeval podajo pri četrtem golu Viktorja Arvidssona.

Poleg Šveda je v Little Caesars Areni za kralje dva gola dosegel Phillip Danault, po en zadetek pa sta prispevala Arthur Kaliyev in Adrian Kempe. Austin Strand je zbral dve asistenci, vratar Jonathan Quick pa 22 obramb.

Vrhunci s tekme med Detroitom in Los Angelesom:

Točke le za goste

Poleg kraljev so se zmage razveselile tudi preostale gostujoče ekipe. V vročem obračunu večera je Edmonton s 5:3 ugnal Washington, ki ni mogel računati na obolelega Aleksandra Ovečkina. Junak Kanadčanov je bil Ryan Nugent-Hopkins. V 56. minuti je ob igralcu manj zadel za 4:3, nato pa zadel še prazno mrežo in postavil končni rezultat.

Čas je za tekmo vseh zvezd

V NHL bo nastopil krajši premor. Najboljši igralci v tej ligi se bodo podali v mesto greha, kjer je konec tedna na sporedu all-star. Liga se bo nadaljevala v noči na torek, ko bosta na sporedu dve tekmi.