Meier s petimi goli pokopal Kralje, gol Kopitarja premalo

Hokej 18. Jan 20227:12 > 9:41 0 komentarjev

Po štirih zaporednih zmagah so hokejisti Los Angelesa na gostovanju pri San Joseju doživeli grenak poraz (2:6). Pomagal ni niti zadetek Anžeta Kopitarja, saj jih je na drugi strani za Morske pse kar pet dosegel Timo Meier. Vitezi iz Vegasa zapravili visoko vodstvo in klonili proti Pittsburghu (3:5).

Za švicarskim hokejistom Timom Meierjem je sanjska tekma. Ob igri z igralcem več je že v četrti minuti načel mrežo Kraljev in San Jose popeljal do minimalnega vodstva. Tega je v 16. minuti podvojil Rudolfs Balcers, nato pa je na sceno spet stopil Meier. Ob zaključku prve tretjine je z dvema goloma v razmaku 21 sekund prednost svojega moštva povečal na že neulovljivo prednost. S tem se sicer ni strinjal slovenski zvezdnik Anže Kopitar, ki je 16 sekund pred prvim odmorom z zadetkom postavil končni izid prvega dela. Zanj je to 12. gol v tej sezoni, ob tem ima še 23 asistenc.

Gol Anžeta Kopitarja iz 20. minute:

25-krilni napadalec, ki za San Jose nastopa že od sezone 2016/17 naprej, je svoj šov nadaljeval tudi v drugi tretjini. Že v 22. minuti je znova izkoristil številčno prednost, petič pa se je med strelce vpisal še v 40. minuti. Kralji so po dveh tretjinah tako izgubljali z 1:6, zadnji del tekme pa vendarle dobili – med strelce se je v 51. minuti vpisal še Mikey Anderson.

Pet zadetkov Tima Meierja:

Los Angeles so po porazu zdaj na šestem mestu zahodne konference, nova tekma pa jih čaka že danes ponoči, ko bodo v domači dvorani gostili aktualne prvake lige, hokejiste Tampe Bay.

Tudi 3:0 ni bilo dovolj za Vegas

Tesen dvoboj vrha zahodne konference pa je šele po kazenskih strelih pripadel Coloradu. Minnesota se je v igro vrnila po zaostanku z 0:2, končno besedo pa so vendarle imeli domači. Odločilni gol je dosegel Mikko Rantanen. Obračun najslabših ekip lige med Arizono in Montrealom je pripadel prvi (5:2), Vegas pa je doma proti Pittsburghu zapravil lepo prednost. Golden Knights so po prvi tretjini vodili že s 3:0, nato pa Penguins v nadaljevanju zadeli petkrat in domov odnesli zmago s 5:3. Dvakrat je bil natančen Jason Zucker.

Liga NHL, tekme v noči na torek, 18. januar

Colorado Avalanche – Minnesota Wild 4:3 po kazenskih strelih (2:0, 0:1, 1:2, 0:0)

San Jose Sharks – Los Angeles Kings 6:2 (4:1, 2:0, 0:1)

Arizona Coyotes – Montreal Canadiens 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Seattle Kraken – Chicago Blackhawks 3:2 po kazenskih strelih (0:0, 1:2, 1:0, 0:0)

New York Islanders – Philadelphia Flyers 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

St. Louis Blues – Nashville Predators 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Vegas Golden Knights – Pittsburgh Penguins 3:5 (3:0, 0:2, 0:3)