Minnesota zapravila nemogoče, a se je rešila v loteriji

Hokej 5. Dec 20229:35 0 komentarjev

Ekipa Anaheim Ducks je v severnoameriški hokejski ligi NHL vpisala še šesti zaporedni poraz, kar to zasedbo iz Kalifornije utrjuje povsem na repu razpredelnice. Zelo dobro pa kaže hokejistom Minnesota Wild, ki so prišli do še četrte zmage po vrsti.

Zasedba Minnesota Wild je še na začetku tretje tretjine obračuna v Teksasu vodila s 5:1 proti domači zasedbi Dallas Stars. A se je Dallas vrnil in v dvorani American Airlines z golom, pod katerega se je podpisal Roope Hintz, izenačil na 5:5 in izsilil podaljšek. Ta je minil brez zadetkov, o zmagovalcu so odločali kazenski streli, zmago pa so s 6:5 odnesli gostje iz Minnesote.

“Za nami je težka tekma. Res so nas napadli,” je dejal napadalec Minnesote Joel Eriksson Ek: “Mislili smo le na to, kako preživeti in omiliti njihov napad.”

Kiril Kaprizov je še na šesti tekmi po vrsti dosegel gol, Marc-Andre Fleury pa je zbral 30 obramb za Wild.

Najboljši igralec tekme je bil član domače zasedbe Roope Hintz s tremi zadetki in podajo, Jason Robertson pa je z golom in podajo podaljšal svoj niz točk na 18 tekem za zvezde, ki so točko osvojile na desetih od zadnjih 11 tekem.

Jake Oettinger je ob 16 strelih na gol dovolil štiri zadetke, nato pa ga je na začetku tretje tretjine v vratih Dallasa zamenjal Scott Wedgewood, ki je zbral 14 obramb. Dallas s 33 točkami ostaja na vrhu centralne skupine, Minnesota ima pet točk manj.

Nepremagan že 37. v karieri

Semjon Varlamov je zbral 21 obramb, New York Islanders pa so v nedeljo v dvorani UBS Arena v Elmontu v New Yorku dosegli tri zadetke v drugi tretjini in s 3:0 premagali Chicago Blackhawks. Varlamov prvič to sezono na tekmi ni prejel zadetka. Izkušeni vratar iz Samare je prišel do svojega 37. “shutouta” v NHL.

“To je bila pomembna zmaga za nas,” je dejal Varlamov: “Mislil sem, da smo igrali odličen hokej. Uspelo mi je nekaj obramb, tako kot v prvi tretjini, in to mi je vlilo samozavest ter tudi ekipi. V drugi tretjini smo bili zelo močni, igrali smo dobro in ustvarili veliko priložnosti za gol.”

Matt Martin, Zach Parise in Brock Nelson so zadeli za Otočane. Arvid Soderblom je zbral 37 obramb za Blackhawks, ki so izgubili devet od desetih tekem.

San Jose tretjič, Anaheim pa šestič zapored poražen

Ville Husso je zbral 32 obramb za Detroit Red Wings za zmago s 4:2 proti Columbus Blue Jackets v dvorani Nationwide Arena v Ohiu.

Jack Quinn je dvakrat zadel in pomagal Buffalo Sabres premagati San Jose Sharks s 6:3 v domačem KeyBank Centru. Enaindvajsetletni novinec je na zadnjih osmih tekmah zbral devet točk (pet golov, štiri podaje).

“Kot napadalci si nekako vedno želite ustvariti napad, vendar mislim, da le učenje in razumevanje veliko napadov izhaja iz tega, da ste dobri tudi v obrambi. Torej že samo malo zrelosti pomaga,” je dejal Quinn.

Jeff Skinner in Tage Thompson sta dosegla po en gol in podajo, Dylan Cozens pa je prispeval tri podaje za sablje. Ukko-Pekka Luukkonen je zbral 26 obramb. San Jose je sicer utrpel tretji poraz po vrsti.

V dvorani Canada Life v Winnipegu v Kanadi so domači Jets dosegli tri od svojih petih golov v tretji tretjini za zmago s 5:2 proti povsem razglašeni kalifornijski zasedbi Anaheim Ducks, ki ostaja prikovana na zadnje mesto na razpredelnici.