Na krilih Anžeta Kopitarja do zmage v Winnipegu

Hokej 3. Apr 20227:09 > 7:18 0 komentarjev

Hokejisti Los Angelesa so ponoči zabeležili novo zmago. Tokrat so slavili na gostovanju v Winnipegu. Anže Kopitar je dosegel zadetek in dodal asistenco.

Anže Kopitar in Adrian Kempe sta bila prvi imeni tekme proti Winnipegu. Oba sta dosegla po gol in asistenco. Kempe je odprl strelski večer za 1:0, Kopitar je v prvi četrtini Los Angeles ponovno popeljal v vodstvo z 2:1, v drugi tretjini pa je slovenski reprezentant še podal za zadetek Gabriela Vilardija za 3:1.

Domači so še v drugem delu tekme znižali na 3:2, v zadnji tretjini pa sta mreži obmirovali in kralji so se veselili 39. zmage v sezoni. Naredili so nov pomemben korak h končnici. Zdaj imajo na petem mestu zahodne konference 86 točk, enako kot četrti St. Louis. Prednost pred 9. mestom, ki ne vodi v končnico, je 6 točk. Winnipeg je 10. in ima 10 točk manj od Los Angelesa.

Kopitar nadaljuje z dobro individualno sezoni. Zdaj je pri 59 točkah, dosegel je 18 zadetkov in prispeval še 41 asistenc. Pomemben podatek je tudi ta, da ni izpustil še niti ene tekme Los Angelesa.

Vodilna ekipa vzhoda Florida Panthers se je dodobra namučila s skromnim New Jerseyjem, ki ga je premagala šele po podaljšku. Colorado, ki vodi na zahodu, je tokrat ugnal še Pittsburgh. V boju za končnico na zahodu so se zmag veselili tudi Minnesota, St. Louis in Dallas.