Nathan MacKinnon z noro predstavo potopil Ottawo (VIDEO)

Hokej 22. Dec 20237:35 0 komentarjev

V noči na petek je bilo v ligi NHL na sporedu 12 tekem, glavna zvezda večera pa je bil zvezdnik Colorada Nathan MacKinnon, ki je pri zmagi Plazov s 6:4 nad Ottawo dosegel kar pet točk. Štiri zadetke in podajo.

Nathan MacKinnon je svoj strelski šov začel že v 3. minuti, ko je zadel za 1:0, a gostje iz Kanade so odgovorili z dvema zadetkoma, a MacKinnon je do konca prve tretjine zadel še enkrat in Colorado na prvi odmor popeljal brez zaostanka.

Ottawa je v drugi tretjini spet povedla. Ne le za zadetek, ampak celo za dva. Ko je v polno meril Drake Batherson, se je na semaforju izpisalo 4:2, a ko imaš v svojih vrstah napadalca kot je MacKinnon, je vse mogoče.

Najprej je ob igri z igralcem za znižanje izida zadel Mikko Rantanen, v sedmi minuti zadnje tretjine je na 4:4 s petim hat-trickom v karieri poravnal ravno MacKinnon, slabo minuto kasneje pa finskemu kolegu Rantanenu podal še za vodstvo s 5:4.

MacKinnon do konca tekme ni imel še dovolj, Ottawo je za piko na i potopil še zadetkom v prazno mrežo. V tej sezoni je dosegel že 53 točk, več jih ima le Nikita Kučeov (57), Kanadčan je vsaj točko dosegel že na 17. tekmi zapored.