Nenadejan poraz Kopitarjevih Kraljev (VIDEO)

Hokej 23. Jan 20247:21 0 komentarjev
Anže Kopitar
Anže Kopitar Foto: Profimedia

Hokejisti Los Angeles King so bili na obračunu proti zadnji ekipi zahodne konference, San Joseju, veliki favoriti, a so Morski psi pripravili presenečenje in Kraljem prizadejali že 22 poraz v sezoni.

Po izenačeni prvi tretjini, ko nismo videli zadetkov, so se mreži začeli tresti v drugem delu tekme. Gostje iz San Jose so v razmaku manj kot dveh minut dvakrat zadeli, ko je udarila švedska naveza Zetterlund -Eklund.

Kralji so bili v trenutku v nezavidljivem položaju, a se niso predali. Tri minute pred koncem druge tretjine je zadel Moore, že v drugi minuti sklepnega dela je izenačil Byfield, a kaj ko Morske pse v novo vodstvo popeljal Bailey.

Doughty Kraljem priboril točko:

Domači so šli na vse ali nič in ob igri z igralcem več izenačili na 3:3. Po podaji Fiale in Byfielda je mojstrsko z velike razdalje zadel Doughty in tekmo popeljal v podaljšek.

V njem ni bilo zadetkov, zato so o zmagovalcu sosednega obračuna odločali kazenski streli. V loteriji sta za Kralje zgrešila Moore in Kempe, za goste pa sta v polno merila Couture in Zetterlund. Junak dvoboja je bil vratar San Joseja, Finec Kahkonen, ki je na koncu zbral kar 43 obramb.

Slovenski zvezdnik in kapetan kraljev Anže Kopitar se v 23:27 minute na ledu ni vpisal med strelce ali podajalce.

Kralji bodo naslednjo tekmo igrali v četrtek ob 4.30 po slovenskem času, ko bodo doma gostili Buffalo Sabres. Pred tekmo se bodo s posebno slovesnostjo in priznanjem poklonili kapetanu Kopitarju, ki je v tej sezoni postavil več novih rekordov ekipe iz Los Angelesa in tudi osebnih mejnikov.