Montreal utišal T-Mobile areno: Vegas se je opekel

Drugi športi 17. Jun 20217:36 > 8:37 0 komentarjev
Montreal je zdaj v vlogi gostitelja. Foto: Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports

Tako kot prvem polfinalu je tudi v drugem zdaj serija izenačena na 1:1. Montreal po so super začetku, ko je v drugi tretjini povedel s 3:0, na koncu s 3:2 premagal domače zlate viteze iz Vegasa in prišel do zmage v gosteh, ki bi mu lahko na koncu serije še kako prav prišla.

Mrežo domačih je v sedmi minuti načel Finec Joel Armia, v 17. minuti je prednost gostov povišal nekdanji soigralec Anžeta Kopitarja Tyler Toffoli, na 3:0 pa ob koncu druge tretjine Paul Byron.

Vegas se je na koncu boril in lovil izenačenje, a jim ni uspelo. Pomagala nista niti dva zadetka Alexa Pietrangela.

Vrhunci druge tekme med Vegasom in Montrealom:

“Že prej smo se igrali z ognjem, danes pa smo se opekli. Ne moreš dovoliti tekmecem, da povedejo z 2:0 in potem čakati, da boš zmagal. zadnji dve tretjini nista bili slabi, toda loviti izid je zelo težko,” je po tekmi dejal kapetan Vegasa Mark Stone.

Serija se zdaj za dve tekmi seli v Montreal.