Montreal unovčil prednost domačega terena

Drugi športi 19. Jun 20217:30 > 7:35 0 komentarjev
Montreal slavi Josha Andersona. Foto: Paul Chiasson/The Canadian Press via AP

Po dveh tekmah v Las Vegasu je v polfinalnem obračunu lige NHL je Montreal prvič zaigral na domačem terenu in po podaljšku strl odpor hokejistov Vegasa. Canadiens zdaj v biti za veliki finale vodijo z 2:1 v zmagah. Junak srečanja je bil Josh Anderson, ki je najprej poskrbel za podaljšek, nato pa zadel še v njem.

Vegas je vse do 59. minute vodil, nato pa je v polno zadel Anderson, ki je izsilil podaljšek, v dolgem in mučnem dodatku pa je nato v 13. minuti podaljška zadel še z zmago in razveselil domačem navijače.

Poleg Andersona je za kanadsko ekipo gol prispeval Cole Caufield, pri zasedbi iz Nevade pa sta se med strelce vpisala Nicolas Roy in Alex Pietrangelo.

Vrhunci s tekme med Montrealom in Vegasom:

V kanadski ekipi se je poleg Andersona izkazal tudi vratar Carey Price, ki je zbral kar 43 obramb, njegov kolega na nasprotni strani Marc-Andre Fleury pa je zaustavil 24 strelov domačih hokejistov.